Kevin - "Kefka" - našel domov

Pohlaví

Pes

Věk

13 let

Velikost

Malý (do 30 cm)
Icon: Pes 13 Icon: Malý (do 30 cm)
Říhův atlas plemen

Vhodný pro

  • Hodí se k dětem
  • Kočičí kamarád
  • K jiným psům
  • Pro začátečníky
  • Na zahradu
  • Do bytu
  • Pro aktivní majitele

Doplňkové údaje

Barva: Hnědá
Tetování: Ne
Kastrovaný: Ne
Handicapovaný: Ne

Kde se nachází

Datum nálezu: 15.01.2016
Akt. umístění: Zájmový záchranný chov Hněvice - činnost ukončena
Evidenční číslo: 1387
Přijď mě
vyvenčit
Akutní
adopce

Podrobný popis

Kevin , kříženec brakýře, * 14.11.2008 

Kevin k nám byl odložen svou rodinou. Paníček mu odešel do nemocnice a on se nezžil se zbytkem rodiny a pokoušel se prosazovat své názory vrčením. Je dost tvrdohlavý a tak se rodině nepovedlo ho přimět k poslušnosti a  nebylo možné nadále společně sdílet domácnost. 

Kefka je velmi milý a veselý pes, který nade vše na světě miluje procházky. Mezi jeho velké záliby patří voda a sníh. Nyní si sněhu užívá do sytosti a procházky jsou pro něj vrcholem blaha. Na vodítku dost tahá, ale to je pouze z nedostatku pohybu. Po delších procházkách se vždy uklidňuje a už jde hezky u člověka.

Nemá rád jiné psy, chce si vše vychutnat jen sám a nebude se s nikým dělit.Také se v něm nezapřou lovecké pudy a tak se snaží chytit vše, co kolem proběhne. Se správným přístupem je to ovšem ale prima parťák, který vám zpřijemní běžné dny a zcela jistě se všemu pokusí odnaučit a zlepšit se. 

Šťastný bude v bytě, kde byl až doposud zvyklý. Bude potřebovat dostatek pohybu a zaměstnání hlavy, takže ho nedoporučujeme lidem s nedostatkem času ( už i kvůli tomu, že když něco chce je zvyklý si to vyštěkat a to by v bytě nemuselo být zrovna vítano). Bude rád za pravidelné procházky třeba do lesa nebo někam na pole, kde si bude moci pořádně začmuchat. A pokud jezdíte rádi na výlety, tak to se mu bude určitě také líbit. Rád totiž poznává vše nové. 

V útulku je mu smutno a velmi strádá. Pořád by chtěl ven, mít někoho s kým se bude dál probíjet světem. Někoho, koho bude moci dělat radost jeho úsměvem.

Zvládá povely sedni a lehni, někdy i Dej pac. Za pamlsky se snaží něco udělat a i přes jeho tvrdhlavost se celkem dost zvládne naučit, jen se to musí opakovat, protože druhý den je znovu jak nepopsaný list papíru. :-D

Adopční poplatek 500,- Kč.

červenec 16 - Kevin po několika týdnech vrácen z adopce. Bohužel se zjistilo, že jeho povaha není tak pohodová, jak se nám v útulku zdálo. Jeho poslední majitelka nám o něm napsala více: 

Kevin, může být úplně v pohodě, obzvlášt když se pohybuje ve společnosti jen jednoho člověka (moc se nefixuje na konkrétní lidi, kdo se k němu chová hezky, toho má rád a zvykne si na něj). Většinu času byl teda se mnou, věnovala jsem se Kevinovi intenzivně, cvičila jsem ho, měla jsem ho v Praze na Vinohradech a nakonec mohl chodi na volno i tam, kde se vyskytovali nějací psi a začínal mít i pozitivní interakce s nimi, i když si je dost vybíral a na větší stejně občas bezmyšlenkovitě útočil, lepšil se. Na vodítku je v klidové poloze ignoroval tak na 90%. Separační úzkost jsem s ním řešila, myslím, že by se nakonec naučil (jen v kleci, protože člověk nikdy nevěděl, co se mohlo stát, když nebyl doma, nějaký, zvuk, nebo bouřka a otočil byt/pokoj vzhůru nohama, nebezpečné i pro něj, tahal dost těžké věci, otvíral skříně málem převrátil botník atd.). Což mě vede k tomu, problému, co si myslím, že má a tím je nízké sebevědomí a jednoduchá ztráta stability. Věděl moc dobře ke komu patří, problém je v tom, že když se destabilizuje nic nevnímá. Bohužel to, co způsobuje, že ztrácí stabilitu je kontakt mezi lidmi. Obecně, i verbální. Venčit ho sám/sama a ve více lidech je velký rozdíl. Když je víc lidí je nervozní. Začne to tím, že štěká. Když jde o fyzický kontakt může útočit, udělal to všehovšudy 3x před tím, než pokousal mě pořádně. Šlo o objímání, nějaké přátelské škádlení mezi mými blízkými, většinou spojené s vysokými zvuky, ale nemusí být podmínkou. Na mě zaútočil jen z natáhnutí ruky. Pokaždé jiní lidé, ani je nemusel znát, taky křičení, dotýkaní, kvičení, hlasitý smích lidí na ulici ho znervózňuje.

Co hlavně ten pejsek potřebuje je mír v člověku a žádný velký humbuk kolem sebe,na pozornosti si hodně buduje závislost a to pak zvyšuje jeho pravděpodobnost ztratit stabilitu a snižuje jeho důvěru v sebe sama. Pořádně se proběhnout a mít klidné místo,kde bude moci většinu času nerušene odpočívat. Sice se tváří energicky, ale často je to nervozita.

Kevin by potřeboval někoho, kdo je klidný, rozvážný a bude žít s Kevinem sám. Je potřeba, aby se mu věnoval a tudíž měl dostatek zkušeností a Kevinovu povahu zvládl. Všichni stále věříme, že tento jinak skvělý pes najde nový domov a konečně v něm bude spokojený. Takový domov, který ho nebude stresovat a on bude moci být sám sebou.