Nakrytí feny na vlastní zahradě sousedovo psem

advokátní koncipientka
Ústí nad Labem
předchozí | další

Dobrý den,
mám feny a soused psa. Už v lednu mi souseda pes na mé zahradě nakryl fenu. Díry v plotě dělá neustále a i když ji opravím
udělá jinde novou. Soused to neřeší. Štěňátka se narodila. Na adopční smlouvu zdarma jsou ve skvělých rodinách a jsem se všemi stále k kontaktu i osobně.
Nyní mi feny opět hárali a najednou. Mám je doma a ven je bez dozoru nepouštím. Jenže sousedův pes na fenu skočil bez
nějakého očuchávání sotva jsem otevřela dveře a měla ji na vodítku kdy je dům v oplocené zahradě. Skoro týden byl pes před barákem kolem kterého je oplocená zahrada. Snažil se dostat do domu oknem a dveřmi, poschazoval a rozbil květináče, doškrábal dveře. Mám fotky i videa že byl tady na zahradě, jak mi kouká do okna, ...
Majitel psa to neřešil a nechával ho venku asi schválně. V noci jsem se nevyspala. Venčit byl problém protože i když jsem měla fenu na vodítku tak po ní šel a bylo mu jedno že jsem vedle ní. Vím že není očkovaný proti vzteklině minimálně 5 let a o čipu nemluvě. Já mu dávala alespoň prášky na odčervení asi před měsícem.
Nechtěla jsem to řešit hned policií. Byla jsem na obecním úřadu kde mi jen řekli že mám zavolat policii. Policii jsem nakonec volala. To mi řekli jen že to sepíší a pošlou na obecní úřad.
Zatím vím po sonu že jedna fena je březí. Čekám na tel. vet kdy kastrace proběhne. Cena bude 6000,-
Zítra jsem objednaná na sono s druhou fenou a jestli bude březí tak počítám s cenou také 6000,-
Injekce by vyšla dráž a zatížila by víc fenu, alespoň tak mi to bylo řečeno veterinářem.
Tolik peněz nemám a myslím že by se měl podílet na úhradě i majitel psa. Nevím kam se obrátit o pomoc.
Děkuji za radu.
předchozí | další