Bojácný pes a ničení bytu

trenér psů v Psí škole Cituška
Brno
trenér psů ve
Výcvik psů Praha – Adam Holeksa
předchozí | další

Dobrý den,
mám 4letého psa Shiba-inu. Poslední dobou už si s ním nevím rady. Jednou za čas má stav, kdy začne v mé nepřítomnosti ničit věci. Většinou vyleje vodu co má na pití a vysype misku s granulemi, teď mi navíc zničil nový koberec (případně jiné věci) a někdy se v bytě i vyčůrá. Problém mám hlavně s tím, že je to zkratkovitě, trvá to třeba týden cca po 2 měsících.
K tomu mě ještě čím dál tím víc trápí jeho "neurózou". Plaší ho čím dál více věcí. Dříve to byl jen ohňostroj či hlasitější rána, ale teď kolikrát stačí nějaké hlasité zašustění, teď se třeba začal bát napařování žehličky a při procházce když jsme procházeli pod viaduktem a přejel po něm vlak, ho tam nejsem schopna dostat a zvuku vlaku se bojí už z dálky (přitom vlakem s ním jezdím od štěněte) a podobných věcí se stává více.
Zkouším se zeptat tady dřív než přistoupím na nějaké řešení u veterináře, případně psího psychologa. Já jsem začala uvažovat nad koupí klece a učení ho na klec, četla jsem, že to pro psa může být místem bezpečí. Máma mi zase radí ať jak klec raději zkusím veterináře a nechám si pro něj doporučit nějaké homeopatika nebo zklidňující přípravky, ale do nějakých léků se mi moc nechce.
Proto vás chci poprosit o váš pohled případně o radu, jak se mám zachovat. Dost mě to trápí.
Děkuji.
předchozí | další