❤ Dobry ❤ - našla domov

Pohlaví

Kočka

Věk

2 roky
Icon: Kočka 2
Bengálská kočka

Vhodná pro

  • Hodí se k dětem
  • K jiným kočkám
  • Psí kamarád
  • Pro začátečníky
  • Kontaktní
  • Na zahradu
  • Do bytu

Doplňkové údaje

Barva: Hnědá, Černá
Tetování: Ne
Kastrace: Ano
Handicap: Ne

Kde se nachází

Akt. umístění: Cool Critters z.s.

Podrobný popis

Dobry, bengálská kočka, 1 rok stará. Je čipovaná, očkovaná, kastrovaná. FIV a FeLV negativní.

Dobry je krásná bengálská kočka. Je velmi chytrá a ráda si se vším hraje. Je také velmi energická a hlasitá. Je milá a mazlivá, ale nedá se vzít do náruče ani obejmout, není to kočka na klín!!! Musíte ji zaměstnat a poskytnout jí hodně prostoru, jinak se u ní projeví destruktivní chování a začne ničit věci a čůrat na nábytek. Hledáme takové potenciální páníčky, kteří mají s tímto plemenem zkušenosti.

Bengálská kočka vznikla zkřížením kočky domácí a divoké kočky bengálské. I když se někdy zdají jako milé domácí kočky, mají mnohem blíže ke svým divokým instinktům než typická kočka domácí! V podstatě se dá říci, že bengálská kočka je napůl divoká kočka! Bengálské kočky mají mnoho energie a to i v dospělosti. Pokud si s nimi nebudete hrát, najdou si jiné způsoby, jak svou energii vyčerpat, způsoby, které nemusíte ocenit.

Tyto kočky potřebují k vybití energie hodně prostoru. Další důležitou součástí prostředí pro bengálskou kočku je škrabadlo. A nebo raději několik škrabadel. Potřebují škrábat, aby si označily pachem své teritorium, a potřebují používat drápky, aby si protáhly svaly na zádech. Pokud jim tohle nemůžete poskytnout, začnou ničit vybavení domácnosti.

Obecné pravidlo pro všechny kočky, a pro bengálské kočky obzvlášť, zní: Na každou kočku by měl připadat jeden záchůdek a k tomu by měl být doma ještě jeden navíc! Pokud je jejich prostor velký, a bengálská kočka potřebuje velký prostor, přidejte ještě více záchodů! Záchody by měly být vhodně umístěny. Bengálské kočky dávají přednost stelivu se strukturou podobnou písku a stelivu bez vůně. Pokud se vám podaří celou situaci nastavit optimálně, bengálská kočka se pak nebude snažit jejich používání vyhýbat!

Pokud si myslíte, že bude v pořádku odjet na celý víkend, pokud necháte doma bengálce nějaké jídlo, mýlíte se! Bengálky nejsou rády samy! Pro člověka může být těžké naplnit sociální potřeby bengálské kočky úplně sám, takže v ideálním případě by bengálka měla mít doma dalšího kočičího kamaráda, ale musíte předem uvážit, že jejich hladina energie je velmi vysoká a hrají si drsně, takže velmi často je to pro normální domácí kočku příliš velké sousto! Dobry žije v současné době s kočkou domácí a hraje si s ní až příliš hrubě.

Dobry miluje pobyt venku a v trávě. Je zvyklá chodit na vodítku, ale s tím bychom souhlasili pouze v případě, že by osvojitel bydlel na venkově nebo na okraji města. Pokud byste měli pro Dobry venkovní zabezpečenou voliéru, bylo by to nejvhodnější.

Pokud si myslíte, že se hodí právě k vám, neváhejte se nám ozvat! :)

Podmínky adopce jsou podpis adopční smlouvy a zaplacení adopčního poplatku ve výši 1 500 Kč. Napište nám prosím email na adresu hello@coolcritters.org a vyplňte Adopční formulář, který naleznete zde: https://forms.gle/kR2oDnjYgsPvbSCK7 . Kvůli momentální situaci Vám nejsme schopni odpovídat na telefonáty. Je nutné si před návštěvou domluvit konkrétní den a čas, kdy dorazíte (domlouvá se po vyplnění adopčního formuláře). Děkujeme za pochopení.