Vanilka

Pohlaví

Kočka

Věk

1 rok
Icon: Kočka 1
Kočka domácí

Vhodná pro

  • Hodí se k dětem
  • K jiným kočkám
  • Psí kamarád
  • Pro začátečníky
  • Kontaktní
  • Na zahradu
  • Do bytu

Doplňkové údaje

Barva: Bílá, Šedá
Tetování: Ne
Kastrace: Ne
Handicap: Ne

Kde se nachází

Akt. umístění: Šance pro kočku z.s.

Podrobný popis

Narození: 2020
Vakcinace: ano
Kastrace: ne

Vanilku, její maminku, tetu a sourozence někdo v loňském roce vyhodil u čerpací stanice v Chlumčanech, tedy v místě mezi rychlostní silnicí a stavbou obchvatu. Každému, a jistě i tomu, kdo je tam vyhodil, muselo být jasné, jak mohou skončit. Ztratila se jedna kočičí maminka a jedno z koťat, o všechny ostatní, vlastní i nevlastní, se postarala druhá z kočiček, Chluměnka. O kočičky se vzorně starala, ale protože věděla, čeho jsou lidé schopni, naučila je držet se od lidí tak daleko, jak jen to jde. Když se podařilo odchytit první dvě koťata, aby mohla být odvezena do bezpečí, zakázala jim i jíst, aby je nebylo možné nalákat na jídlo. Trvalo to, ale díky neskutečnému odhodlání paní pracující na této stanici se nakonec právě jí podařilo všechny odchytat a přivézt k nám.

Maminka Chluměnka byla mazlivá, kontaktní kočička, koťátka však velmi dlouho odmítala jakýkoli kontakt s námi. Komplikovalo to léčbu nemocných očí, která trvala neskutečně dlouho, ale podařilo se. Konečně jsou po všech nezbytných procedurách, léčbě, testech, očkování a mohou být vyřazeny z karantény a začít hledat domov.

Důvěra v lidi je věc ošidná, nám věří, ale když nezná, potřebuje čas. Může tedy jen k lidem, kteří ji ho poskytnou tolik, kolik bude třeba. Litovat nebudou, protože je pak čeká mazlivá, zvídavá mladá dáma, která potřebuje mít přehled o všem, co děláte. Zvykla si na nás, bez problému si zvykne na své lidi. Je to jemná kotěcí holčička, která moc ráda dovádí se setřičkama a už se i ráda přijde pohladit.