LARISA - našla domov

Pohlaví

Kočka

Věk

7 let
Icon: Kočka 7
Perská kočka
Kříženec

Vhodná pro

  • Hodí se k dětem
  • K jiným kočkám
  • Psí kamarád
  • Pro začátečníky
  • Kontaktní
  • Na zahradu
  • Do bytu

Doplňkové údaje

Barva: Hnědá, Šedá
Tetování: Ne
Kastrace: Ano
Handicap: Ne

Kde se nachází

Místo nálezu: Tábor
Region: Jihočeský
Datum nálezu: 10.02.2020
Akt. umístění: Útulek Tábor

Podrobný popis

 

Larisa je čtyři roky stará vykastrovaná kočička, která byla odebrána z nevhodných podmínek. Z ukončení života, jaký znala, a z dění útulku byla velmi vystrašená, hladina stresu ji již ohrožovala na životě - nejedla, nepila, nehýbala se, nevyměšovala. Po vyšetření veterinárním lékařem, který vyloučil zdravotní příčinu, jsme se rozhodli pro svěření Larisy do dočasné péče.

 

Domácí prostředí a obětavá péče dočaskářky Larisu bez nadsázky zachránily. Larisa již sama jí, zajímá se o své okolí, nechá se mazlit i umí decentně naznačit, když není s něčím spokojena. S Lariskou lze bez problému manipulovat, nechá se hladit, nosit i ošetřovat. Je to velmi klidná kočička s lehce "exotickým vzhledem" připomínajícím perskou kočičku. Vyhledává okna, kde mezi kytičkami ráda pozoruje dění venku. Momentálně žije v domácnosti s velkými psy, zdá se, že ji víc než zajímají, ráda si lehá na jejich místa. Je přeočkovaná, ošetřená proti vnějším i vnitřním parazitům, prostě zcela připravená vyrazit do svého nového domova, druhé životní šance.

 

JAKÝ DOMOV HLEDÁ: Larisa je čistotná, byla zvyklá žít v bytě, hledáme pro ni tedy pouze bytové/vnitřní podmínky. Potřebuje klidné, chápající a laskavé prostředí, hodila by se k člověku staršímu. Ostatní kočičky v útulku ji nijak nezajímaly, domníváme se, že tedy může i tam, kde již nějaká klidná kočička je. Ani společnost psů pro ni evidentně není žádný problém. Určitě se ale nehodí do velkého mumraje lidí a zvířat.

 

Zájemci pište na utulek@tstabor.cz nebo volejte do útulku na 773 791 322.

 

Děkujeme Radkovi Havlíčkovi z vividfoto.cz za fotografii Larisky a za další fotografie z nového domova paní dočaskářce.

https://www.utulektabor.cz/12b/