SE SVÝM PSEM TEĎ A TADY - ŘEČ TĚLEM

Místo konání: MŠ Jažlovická, Jažlovická 2119, Praha 4
Termín: 15.11.2023

Čas: 18:00
Workshop rozložený na TŘI VEČERY a zaměřený na řízení projevů vlastního těla tak, abychom skrze ně dokázali se psem efektivně komunikovat a ovlivnit hladinu stresu jeho i naší.
Tento workshop vedu společně já (František Šusta, trenér zvířat) s Petrou Jaškówovou (kouč osobního rozvoje ) Jde tedy o spojení metodiky tréninku zvířat s osobním rozvojem a metodami pro lepší soustředění, práci s vlastním tělem a emocemi a mnoho dalšího, co často v pejskařině potřebujeme, ale nevíme, jak na to...
Kdy? Workshop je rozložen na tři večery
15.11. 18:00 - 22:30 (bez psů)
22.11. 18:00 - 22:30 (bez psů)
30.11. 18:00 - 22:30 (se psy)
Kde?
1. a 2. setkání : MŠ Jažlovická, Jažlovická 2119, Praha 4, 14900,
3. setkání: Místo bude upřesněno
Cena: 3350,-
Na tomto workshopu se zabýváme vyjadřovacími prostředky člověka, kterými se psykomunikujme. Jejich použití velmi úzce souvisí s psychikou trenéra a jeho sebereflexí. Mnoho z nás vyjadřovací prostředky se svým psem používá cíleně i nevědomě. Na tomto workshopu se zaměříme na vědomou komunikaci a jasné předání zprávy zvířeti gesty, hlasem i energií.
Hlasem – jak se doplňuje to, CO říkáme s tím JAK to říkáme?
Tělem – gesty, pozicí těla (včetně prací s prostorem), pohybem, pohledem, dotekem – na čem záleží v jejich provedení?
Předání zprávy přes vodítko – co vlastně ve skutečnosti přes vodítko sdělujeme?
Jak tedy komunikovat tak, aby byla námi zamýšlená zpráva opravdu doručena tak, abychom předešli zbytečnému zkreslení? Aby účastníkům vše dávalo smysl a mělo tak nejlepší užitek, zařadíme také teorii a praktická dechová i mentální cvičení, která jsou náplní základního workshopu „Se svým psem teď a tady“.
Jak workshop probíhá?
Workshop je veden dvěma lektory – profesionálním trenérem zvířat (František Šusta) a akreditovaným koučem (Petra Jaškówová, PCC ICF). Hlavní náplní bude řada aktivit ve dvojicích i ve skupině a skrze vlastní uvědomění a zkušenost si vytvoříme svůj „slovník“. Po té budeme nově nabyté zkušenosti aplikovat na praktické cvičení se psy a trénink s nimi.
Přínosy absolvování workshopu:
Schopnost jasné a jednoznačné komunikace využijeme nejen v různých psích sportech ke směrování psa do potřebných pozic, ale i v denním životě, kdy je potřeba ho zastavit, uklidnit nebo třeba dostat se před něho.
Redukce stresu v běžném životě i ve vypjatých situacích – závody, zkoušky, setkání reaktivních psů apod.
Využití společného potenciálu v tréninku i na závodech
Radost ze společného učení a sdílení
Větší souhra a porozumění
Přihlásit se můžete vyplněním formuláře. Přihláška je platná až po zaplacení ceny 3350 Kč na účet 243756494/0300 (Zaobzor z.s.). Platba je nevratná. V případě neúčasti je převeditelná na náhradníka