Seminář: Socializace
Socializace
Pokud si pořídíte štěně, každý vám řekne, že nejdůležitější je socializace. Pokud máte nějaký problém s vaším psem, častá odpověd je, že je to kvůli špatné socializaci. Socilizace je tedy první a nejdůležitější krůček v životě vašeho psa. Ale co to vlastně je, co to obnáší?
Pes a prostředí, v kterém bude žít
Socializace je vést psa za poznáním světa, v kterém bude žít. V běžném případě jsou to: lidé různého věku a vzhledu, psi, auta, kola, uzavřené prostředí, volná prostranství, schody, zvuky města a vše s čím se pes v životě potká a z těchto všech podnětů by neměl mít strach.
Socializace ale zároveň znamená naučit psa různé návyky, pravidla a dovednosti, aby ve světě pes obstál. Běžně mezi ně patří: auta a kola se neloví, pravidla v domě, samostatnost (zůstávat sám), jízda autem, návštěva veterináře, ne každý pes je na hraní, apod.
Socializace je vlastně dětství - školička, rodiče nás vedou světem a ukazují nám různé podněty, abychom se jich nebáli a zároveň nás učí návyky a pravidla světa, do kterého jsme se narodili. Zároveň nás učí samostatnosti, odvaze apod. Stejně jako musíme učit psy.
Připravit je pro život.
Učte se ze světa pracovních psů
Pracovní psi musí s přehledem obstát v prostředí, které je běžné pro rodinné psy, ale zároveň musí obstát v prostředí plném nečekaných nástrah a stresových situací. To znamená, že nároky pracovních psů na aklimatizaci v různých prostředích a s různými podněty jsou daleko vyšší, než s kterými se setká rodinný pes. Proto je na socilizaci kladen tak velký důraz! Dobrá zpráva pro nás, můžeme se od nich učit. Ať si i bišonek myslí, že je odvážný a stabilní jako pracovní malinois!
Dnes je přebytek psích škol, článků, rádců, psychologů, behavioristů, ale nevypadá to, že bychom měli více odvážné psy. Vypadá to, že každá další generace psů jakoby kopírovala další generaci dětí. Psi jsou slabší nervově, méně stabilnější, bojácnější, nesamostatní apod. Stejně jako řada rodičů a psychologů se dívají, co se ve výchově dětí změnilo i my se díváme a vidíme, že starší generace psovodů dělala řadu chyb, ale spoustu velmi důležitých věcí dělali dobře (jako naše babičky), jen jsme to nějak zapomněli. Pojďme si to připomenout a pojmenovat.
PROGRAM (teorie v zateplené klubovně + praxe)
Vše budeme rozebírat jak z hlediska prevence, tak z pohledu, kdy už máme problém a jak ho nálsedně řešit.
Celý seminář je veden formou diskuze. Příklady budou Vaše z reálné praxe, nejedná se o teoretickou besedu.
- Co je socializace?
- Důležité milníky - 7.,12. a 16. týden
- Jdeme socializovat, co bychom měli mít připravené, aby socializace byla řízená a pod kontrolou?
- Jaká jsou pravidla pro socializaci?
- Navštěvujeme různá místa, seznamuje psa s podněty, apod. - kdy, jak a proč?
- Seznamujeme psa s lidmi, psy, apod. - kdy, jak a proč?
- Co, když se pes bojí, je nesmělý?
- 1) Řešení nastálých situací
- 2) Budování charakteru psa - odvaha, sebevědomí
- 3) Jak naučit psa ovládat strach
- Samostatnost - (separační úzkost jako nálepka civilizační choroby pro nesamostatnost)
- 1) Jak jí předcházet?
- 2) Jak jí řešit?
- Reakce na zvuky (auta, střelba, pyrotechnika). Jak psa seznamovat a jak řešit případné problémy.
- Učení psa návyků a pravidel
- Praktický výcvik
Kdo jsme?
Jsme profesionálové. Jako jeden z mála na světě jsem absolvoval špičkovou školu Barta a Michaela Bellona (Belgie) a tak k výcviku mohu využívat patentovaný NePoPo® systém.
Jsem členem mezinárodní kynologické asociace sdružující profesionální kynology (IACP).
Samozřejmostí je ATEST pro výchovu a výcvik psů od MŠMT.
CENA:
1 390,- (cvičící tým), 990,- (divák)