PRÍMĚSTSKÝ TÁBOR EXTRA PRO BOJÁCNÉ A ÚZKOSTNÉ PSY - CESTA ZA SEBEVĚDOMÍM A ODVAHOU

Místo konání: Ostrava, Koblov
Kontakt: 736 670 497
Termín: 21.8.2017 - 25.8.2017

Čas: 17:00

Pokud čtete tyto řádky, tak zřejmě den co den narážíte na situace, kdy se Váš pes se staženým ocáskem snaží prchnout nebo naopak činí obranné až agresivní výpady (štěká, vyjíždí, vrčí...). Anebo Vás zlobí, když Váš pes v některých situacích těká a není schopen věnovat Vám pozornost a soustředit se na Vás (vypadá, že vůbec nic neumí a jen těká po okolí)? Jistě s námi budete souhlasit, že nutit v takových případech psa do spolupráce, nebo nadávání, nic neřeší a jen to vše zhoršuje. A ani důvěrná rada „neboj se“, nepřináší žádné výsledky.

V našem příměstském táboře se budeme snažit naučit Vás účinně pomoci Vašim psům ve chvílích, kdy se necítí ve své kůži. Ať již je zdrojem jejich strachu a nejistoty cokoliv: jiní psi, cizí lidé, nové prostředí, zvuky, vaše dotyky (ošetřování psa), vodítko, postroj, veterinář, samota... Našimi nástroji bude porozumění, trpělivost, postupná desenzitizace (zvykání si a zestatečňování), management a využívání bariér (předcházení stresovým situacím či zmírňování jejich dopadu), protipodmiňování (změna pohledu „na svět“)...

Budeme pracovat i na zvýšení sebevědomí Vašich psů (neb, kdo je sebevědomý, je iniciativní, aktivní, a tudíž má o krok blíže k tomu, aby se sám naučil vyrovnávat se se svými pocity) , a to formou nejrůznějších her a cvičení.

A to vše konec konců přispěje i k posílení Vašeho sebevědomí a odvahy, abyste byli svému psovi oporou a sebejistým vůdcem v časech dobrých i zlých :-)

Instruktoři:
Mgr. Magdalena Šimečková
Hana Böhmová

Úvodní teoretická přednáška bez psů "Co dělat a co nedělat, když se pes bojí" - v pondělí 21.8.2017 od 17 do cca 20 hodin.

Úvodní přednáška je otevřená široké veřejnosti (= komukoliv), nejen kurzistům!

Přednáška se koná ve velké hale v areálu psí školy v Ostravě - Koblově. Cena JEN za teoretickou lekci 300,-- za osobu (netýká se kurzistů ti mají přednášku v ceně kurzu).

PRAKTICKÉ LEKCE - úterý 22.8. až pátek 25.8.2017 od 17:00 do 19:00 hodin

Cena 2000,-- za cvičící tým
Vítáme, pokud se psem přijde mezi nás více jeho rodinných příslušníků, protože bude mnohem snazší, když celá rodina pro svého psa potáhne za jeden provaz :-)

Co s sebou:
• Psa v postroji , nebo s širokým měkkým obojkem
• Vodítko postačí zcela běžné vycházkové. Prosím ne flexi (navíjecí) vodítka! Ve většině případů (pokud to tedy bude možné) budeme cvičit na volno.
• Boudičku, pelíšek... kde bude mít pes možnost odpočívat a kam se schovat (ve cvičebně jsou klece na zapůjčení; je důležité, aby pes měl k dispozici nějaké bezpečné místo)
• Budete potřebovat opravdu VELKÉ množství pamlsků nakrájených na malé kousíčky. Doporučuji i nějaké nelepivé větší kousky, které dobře létají :-D
• Klikr, pokud je používáte (klikry bude možné zakoupit i přímo na místě)

Propozice