TÁBOR MINIMAXIPES SPECIÁL

Místo konání: Heřmanův Městec
Kontakt: Hana Böhmová - 723 367 923, bohmova.hana@tiscali.cz
Termín: 12.7.2014 - 19.7.2014

Čas: 18:00

TÁBOR MINIMAXIPES SPECIÁL

12. – 19. července 2014
v Kynologickém areálu v Heřmanově Městci

Program - co vás čeká a nemine:
Jedinečná příležitost, jak se na jednom místě dozvědět maximum o psech, aby se výchova i výcvik Vašeho psa stal pro Vás „hračkou“.

Táborový program bude koláží teoretických přednášek, praktického cvičení se psy a přínosných aktivit pro páníčky bez psů – od rána do večera. Cvičit se psy budeme maximalisticky individuálně, a to vždy pod dohledem minimálně jednoho z instruktorů. Cvičení se psy bude probíhat v krátkých blocích, aby měli psi dostatek času k odpočinku.

Jsme připraveni konzultovat a řešit i vaše individuální běžné výchovné či výcvikové problémy.
Bude dostatek času na povídání o všem možném.

 • základy výchovy a výcviku psů (principy učení psů, šikovné odměňování, pozor na nenápadné tresty...)
 • hravá socializace (jak vychovat zdravě sebevědomého psa pro život i pro sport a jak pracovat se psy, kteří jsou nejistí, nebo se již něčeho bojí)
 • přivolávačské hry (aneb, jak se naučit a zamilovat si přivolání; jak se pes učí rychle běhat)
 • přípravka agility (představení sportu; jak si připravit psa pro agiliťáckou kariéru – hry pro agiliťáky)
 • přípravka obedience (představení sportu; jak se učí základní poslušnost pro sport i běžný život – cviky na přání)
 • dogdancingová přípravka (představení sportu; jak se učí psí triky; pohybová a choreografická průprava)
 • večerní přednášky (canisterapie, krmení psů, relaxační masáž, teoretické představení psích sportů...; samozřejmostí u přednášek jsou prezentace doplněné video ukázkami a fotodokumentací)

Přesná náplň je jen a jen v rukách účastníků.
Budeme se přizpůsobovat Vašim přáním, schopnostem i možnostem.
Tábor je vhodný zejména pro začátečníky, ale i profíci se jistě budou dobře bavit!
Cena 2500,-- pro cvičící tým (bez ubytování)
Více informací na www.minimaxipes.cz

Organizační informace:

Kde: Kynologický areál v Heřmanově Městci (http://zko076.mirc.cz/)
Areál leží na kraji města – velký prostor pro procházky a venčení. Areál je oplocený a je zde dostatek stínu. Součástí areálu je sprcha, WC, klubovna s plně vybavenou kuchyňkou (kde je možné si vařit). Odkládací kotce pro psy jsou samozřejmostí.

Ubytování: Ubytování přímo v areálu není podmínkou. Účastník tábora si může zajistit i nezávisle na nás ubytování vlastní.

Přímo v areálu jsou dvojlůžkové chatky o kapacitě 25ti lůžek. Součástí každé chatky je elektrické topení, el. zásuvka, lednička, noční stolek a skříň na šatstvo. Chatky nejsou nejnovější – počítejte s určitým spartánským stylem ;-) Samozřejmostí je velice pěkné a čistě vyprané povlečení a prostěradla, které obdržíte při příjezdu. Pokud však budete chtít, aby psi s Vámi spali v posteli, prosím vezměte si lůžkoviny (postačí povlečení) vlastní! Přeci jenom zachlupacené a zablácené povlečení kolikrát ani pořádně vyprat nelze :-( a toto opatření činíme s ohledem na jeho další uživatele a na přání majitelů areálu.
Na konci pobytu je každý povinen sundat povlečení, vymést a vytřít chatku a uklidit ledničku!
Ubytování v chatkách: cena 150,-- za osobu a noc
(celý tábor = 7 nocí = 1050,-- za osobu)
Ubytování se hradí až přímo na místě v hotovosti!

Parkovat bude možné (snad se tam všichni vejdeme) také přímo v areálu – to je v ceně.

Stravování: Budeme chodit do blízké restaurace. Objednat je možné i pizzu. Městečko je skutečně, co by kamenem dohodil, takže nákupy nejsou problém. Pokud nám to dovolí počasí, jeden večer bude táborák!
V areálu je kuchyňka, kde bude možné si vařit.

Kdy: příjezd v sobotu 12.7.2014 do 18 hodin (Večer od cca 19 hodin bude důležitá úvodní přednáška o principech učení a výchovy psů!)
odjezd v sobotu 19.7.2014 dopoledne (program bude končit v pozdních večerních hodinách
v pátek nějakou zajímavou přednáškou nebo táborákem)

Pro koho je tábor určen:
Tábor je ideální pro začátečníky (žádné dovednosti či znalosti nejsou podmínkou). Bavit se však zcela jistě budou i pokročilejší a zkušenější týmy.
Doporučený minimální věk pejska, který se bude tábora aktivně účastnit, je šest měsíců.
Psi nesmí být agresivní vůči jiným psům nebo lidem!

Nejedná se o dětský tábor! Děti se mohou účastnit, avšak pouze v doprovodu osoby starší 18ti let. Mládež (15 - 17 let) se může účastnit pouze s písemným souhlasem rodičů. Text souhlasu bude zaslán na vyžádání e-mailem.


CENOVÉ PODMÍNKY

CVIČÍCÍ TÝM 2500,-- (bez ubytování)
Zároveň s přihláškou Vás prosíme o zaplacení nevratné zálohy ve výši 1 000,--. Přihláška se považuje za potvrzenou až po zaplacení zálohy! Doplatek ceny tábora (1500,--) je splatný nejpozději do 16.6.2014. V případě, že svou účast zrušíte a nenajdete za sebe náhradníka, záloha se nevrací. Po uzávěrce, která je 16.6.2014 se nevrací již ani doplatek, ale stále máte možnost za sebe najít náhradníka. O náhradnících prosím pořadatele informujte.

K počtu zúčastněných psů se nepřihlíží :-)) Můžete si s sebou vzít pejsků, kolik uznáte za vhodné. Podmínkou však je, že výcviku (jedné lekce) se vždy zúčastníte jen s jedním, aby byl všem věnován stejný časový prostor (tedy celý tábor může s Vámi sportovat jeden a ten samý pes, nebo můžete agility trénovat s prvním, tanec s druhým, poslušnost s třetím apod.).
Vešker platby prosím zasílejte na účet 27-0675870207/0100, jako variabilní symbol uveďte číslo svého telefonu (nejlépe mobilu) a je-li to možné, uveďte do zprávy (popisu příkazu) Vaše příjmení.

NOCLEŽNÍCI A DOPROVOD 0,-- platí pouze ubytování
(Jde o osoby, které se nebudou účastnit programu a budou s vámi jen bydlet a vyrážet ze cvičáku třeba na nějaké soukromé výlety.)
Tato částka je splatná POUZE na místě v hotovosti - jde o úhradu přímo provozovatelům areálu. Počet nocležníků a členů doprovodu je omezen kapacitou ubytování. Je tedy třeba je předem nahlásit.

PŘIHLÍŽEJÍCÍ DIVÁCI 1000,-- za osobu (bez ubytování)
Tato částka je splatná zároveň s přihláškou. V případě, že svou účast zrušíte ještě před uzávěrkou a nenajdete za sebe náhradníka, vrátíme Vám 50 % zaplacené ceny. Po uzávěrce se již peníze nevrací.
Počet diváků je omezen kapacitou ubytování. I diváci s sebou mohou mít psy – jen se s nimi nebudou účastnit táborových aktivit.
Platbu zasílejte prosím na účet 27-0675870207/0100, jako variabilní symbol uveďte číslo svého telefonu (nejlépe mobilu) a je-li to možné, uveďte do zprávy (popisu příkazu) Vaše příjmení.

Přihlášky: Přihlášky zasílejte e-mailem: bohmova.hana@tiscali.cz

Do přihlášky prosím uveďte:

 • vaše jméno, příjmení, přibližný věk
 • telefonní spojení
 • jméno, plemeno a stáří Vašeho psa (psů) 
 • čemu se se svým pejskem již věnujete a jak Vám to jde

KAPACITA TÁBORA JE OMEZENA NA 15 OSOB, které se zúčastní výcviku.

Uzávěrka: 19. června 2014

Doporučená výbava (kromě dobré nálady):

 • pejsek nebo pejsci v libovolném množství (očkovací průkazy k prokázání platného očkování)
 • přepravku či nějakou boudičku nebo klícku, kam pejska odložíte, když nebude cvičit a kde bude moci nerušeně odpočívat (k dispozici jsou sice odkládačky, ale ty jsou vhodné spíše pro větší psy)
 • POSTROJ – ne obojek!!! (obojky nejsou zakázány, jen je nebudete při výcviku potřebovat)
 • vodítko (postačí klasické cca 1,5 m - ke cvičení bude nevhodné vytahovací)
 • motivační hračky (ideální je nějaký pešek nebo plyšák na provázku, balónky a pod.)
 • pamlsky (na množství a kvalitě nešetřete; mělo by se jednat o něco, po čem se Váš pes může utlouct a snadno a rychle to zblajzne; možnost dokoupení bude určitě i v místě)
 • baterka (při cestě na záchod za temné noci ji určitě uvítáte)
 • notýsek a psací potřeby (pro případ, že si budete chtít nějaké dobré nápady poznamenat nebo nakreslit)
 • ! doporučujeme holínky ! (ráno je rosa), židličku, deku na ležení a slunečník, deštník a pláštěnku (dosud neumíme poručit větru a dešti)
 • sportovní obuv, ve které budete moci rychle běhat, měnit bleskově směr a dramaticky akcelerovat :-D
 • tyčka na opékání buřtů vítána

Důležité na závěr:
Cvičí se za každého počasí (bude-li extrémní vedro, přizpůsobíme program a budeme cvičit hlavně ráno a večer). V případě vytrvalého deště bude možné částečně cvičit i uvnitř. Háravé fenky se pobytu mohou zúčastnit, ale musíte počítat s jistým omezením. Psi, kteří budou na táboře přítomni, ať už budou cvičit nebo ne, musí mít povinné očkování dle platného zákona. Psovod je odpovědný za škody způsobené psem a je povinen dodržovat pokyny pořadatele. Všichni se účastní tábora na vlastní nebezpečí a jsou povinni mít po celou dobu tábora v areálu své psy pod dohledem. Volné pobíhání psů bez dozoru, nebo ve chvíli, kdy to druhým bude nepříjemné (např. bojácný pes se špatnými zkušenostmi), nebude tolerováno. Mimo areál je dostatek prostoru pro venčení a vylítání. Děkujeme za pochopení.

!!! TĚŠÍME SE NA VÁS !!!
www.minimaxipes.cz