Voříškiáda O Mořského vítěze

Místo konání: Krucemburk - Moře u rybníka Řeka
Kontakt: voriskiada@vet-servis.cz 777 87 29 21
Termín: 09.08.2014

Čas: 9:00

Voříškiáda o Mořského vítěze se bude jako již tradičně konat v krásné lokalitě Vysočiny u Krucemburku.

A to jen kousek od břehu šedesáti hektarového rekreačního rybníku Řeka, kde si můžete zaplavat, zaskákat si z mola nebo se projže vyrazíte na výlet po okolí za spoustou kulturních památek nebo jen tak na procházku přírodou, kterou obdivoval už v dávných dobách malíř Jan Zrzavý nebo univerzitní profesor Tomáš Garrigue Masaryk tak narazíte na spoustu místních hospůdek a restaurací kde se budete moci osvěžit.

Můžete dorazit už v pátek tak aby jste měli dostatek času na to se v klidu ubytovat a načerpat síly. Přímo v kempu u rybníka je možné si vybrat z několika druhů ubytování. Nejlevnější forma je přespání v autě nebo pod širákem. Náročnější návštěvníci mohou využít travnatou plochu pro postavení stanů nebo se ubytovat na pokojích či v chatičkách. Pokud budete mít dostatek sil tak je můžete využít při průzkumu okolí nebo místní kuchyně. Vybrat si můžete mezi nekuřáckou restaurací a kuřáckou pivnicí, kde bývá dosti často velmi veselo za doprovodu kytary. Na vyhrazených místech si můžete rozdělat i ohníček a předvést všem vlastní kuchařské umění.

V sobotu brzy ráno začneme připravovat prostor pro voříškiádu a to v závislosti na počasí, které si přejeme alespoň takové, jako bylo minulý rok, kdy jsme odjížděli spáleni od slunce, tedy pro příště si musíme přibalit i umělý stín. V devět ráno již započne veterinární přejímka zvířat a o hodinu později samotná voříškiáda. Doporučujeme Vám být na místě v čas s ohledem na ostatní nebudeme moci odkládat start či veterinární přejímku. Hodnotit soutěžící pejsky bude naše porota. Pro tento ročník jsme připravili pár inovací, které se týkají, jak hlavního programu tak soutěží, ale i pořadatele a nových webových stránek, které si právě procházíte.

Po náročném sobotním odpoledni Vám doporučujeme v případě hezkého počasí využít možnost vodních hrátek v přilehlém rybníku, kde pravděpodobně potkáte našeho pudlíka Dendu, který byl minulý ročník ve vodě naložený skoro pořád. Opětovně můžete využít přilehlou mořskou restauraci či pivnici, kde můžete prohlubovat nově navázané kontakty z průběhu dne a již sestavovat týmy do nedělního závodu šlapadel, který můžeme vřele doporučit. Je to totiž velmi náročně nenáročný závod, který prověří Vaší kreativitu, orientaci, koordinaci a v neposlední řadě sílu, energii a touhu vyhrát.

Těšíme se na Vás

Jakub a Katka Michálkovi