Řetězení chování, sekundární reinforcery a jak na to

Místo konání: PSÍ ŠKOLA HOTEL KOIRA
Termín: 6.11.2016

Čas: 9:30–17:30

Seminář pro všechny, kteří hledají výzvy ve svém tréninku se psem. Pro ty, co by se rádi naučili, jak vysvětlit psu složitější chování - opakovaná, poskládaná z vícero částí. Pro ty, kteří by chtěli vědět jak na to, aby se podařilo pracovat se psem na několika chováních za sebou bez pamlsků a hraček a přesto s odměnami. Zejména však pro ty, kteří chtějí zdokonalit své trenérské dovednosti a tím i zlepšit svůj vztah se psem.

Čím se budeme na semináři zabývat?
- co je to dopředné řetězení, série, postup v sériích
- co jsou podněty, povely, jak si nekazit řetězcem jednotlivá chování a naopak, jak přidat řetězci nový povel
- co je to zpětné řetězení, kdy a jak přidat předcházející chování
- jak na jednoduché slučování chování (velím dvě chování, pes je dělá buď postupně nebo současně)
- jak si vytvořit sekundární reinforcer (nepamlskový a nehračkový posilovač chování), jak si ho vytvořit i z jiného chování, a kdy a jak ho použít
- jak na za sebou jdoucí chování tak, aby byla v režimu kontinuálních variabilních odměn s využitím vytvořených sekundárních reinforcerů (rozuměj - jak stavět jeden cvik za druhým tak, abych psa mohla neustále odměňovat a to ne jen pamlskem ;) )

Je nutné, aby psík před absolvováním semináře znal alespoň 5 chování pouze na slovní signál, znal práci s targety (doteky, přední / zadní nohy) a tým umí pracovat s klikrem. V rámci zmíněných 5 chování bude lépe, když půjde o triky, u kterých vám nebude vadit, že si s nimi budeme "hrát" dále, a nepůjde o "povely na zkoušky", do kterých nechcete v žádném případě zasahovat.

KDE?
Seminář proběhne v prostorách Psí školy Koira, ulice Antošovická 376/90.

KDY?
6.11.2016, 9.30 - 17.30
(včetně hodinové pauzy na oběd)

Facebooková událost