Zapojte se do útulkového projektu (firemní spolupráce)

PesWeb -  centrální registr psů a koček v útulcích

Tento projekt vznikl v roce 2014 jako reakce na přeplněné útulky a na to, že odpovědná místa nepřišla s nějakým systémovým řešením, které by útulkům pomohlo ve společné inzerci/propagaci jejich svěřenců. 

Hlavní výhody projektu

  • Nabídka útulků na jednom místě

  • Automatizované propojení s weby útulků (vložení psi na PesWeb se zobrazují na stránkách útulku)

  • Automatizované zobrazování nabídky zvířat na jakémkoliv webu 

Podívejte se, jak propojení funguje, co na to útulky a proč vlastně vznikl PesWeb.

Automatizované propojení s weby útulků 

 otevřít/zavřít

PesWeb je systémové řešení, které nabízí přímé propojení s webovými stránkami útulků. Podívejte se jak to funguje na příkladu útulku Bohumín.

Vložení pejskové útulku Bohumín na Pesweb se automaticky exportují na:

Princip propojení - příklad útulku Bohumín

Skrze obrázky se můžete prokliknout na reálné stránky příkladu.

útulek Bohumín vkládá pejsky na PesWeb

z něj se psi skrze sdílecí iframe zobrazují na:


1. stránkách města Bohumín

2. stránkách města Dolní Lutyně

3. na jakémkoliv dalším webu, kam se vloží html kód útulku Bohumín

4. se všemi psi PesWebu např. na webu Pejskování

5. se všemi pejsky PesWebu např. na webu Policejní noviny

6. přes noc se exportují se Annonci

Zaměstnanci útulků tak mohou pejsky/kočičky vkládat pouze na Pesweb a ty se automaticky propisují na jejich a jakékoliv další webové stránky, čímž zcela odpadá jinak nutná dvojí, trojí atd. inzertní agenda. Propojení je samozřejmě zcela dobrovolné, takže záleží na každém, jakou míru spolupráce zvolí - zda jen inzerci Peswebu, nebo i přímé propojení (...další info zde: PesWeb projekt pro útulky). Pejskové z PesWebu se mohou se zobrazit kdekoliv, kam se vloží PesWeb kód dle nastaveného filtru. Současně se všichni psi a kočky přes noc exportují na Annonci  (Annonce - útulky).   


Co říkají společnému projektu útulky 

  otevřít/zavřít

Na začátku roku 2019 jsme zjišťovali zájem útulků ohledně rožšíření o sekci kočky k adopci
(kočky k adopci spuštěny na jaře 2019), a toto je zpětná vazba:

Kateřina Šimková, předsedkyně Zvíře v tísni, z.s.: za nás jedno velké ANO! Máme v azylu koček ještě více než psů, a jelikož jsme smíšený útulek, adopce koček nejdou tak dobře jako v ryze kočičích. Stejně tak je to s hlodavci. Budeme proto velmi rádi.

Iva Raisová, Dej pac! z. s.: Bez PesWebu si nedokážu vůbec představit už naši inzerci. Přes PesWeb je nejvíc zájemců, adopcí, podstatně víc jak přes FB nebo náš web. Je to jeden z největších počinů pro útulky v posledních letech.

Dobrovolníci Rožnov pod Radhošťěm: určitě tento návrh schvalujeme, v Rožnově bude nyní útulek sloužit také pro kočičky a budeme moc rádi, když je budeme moci inzerovat na PesWebu. V útulku je díky této inzerci nyní jen jeden pejsek :) .

Jana Bednarova, Pet Heroes z.s.: z PesWebu sa nam ozývá najviac zaujemcov o adopcie psov, stránka je pre uživatelov jednoduchá na vyhladavanie, a keby sa pridala sekcia pre kočky k adopci, bolo by to fantastické. V inzercii kočiek sa musíme spoliehat na facebook a inzertné portály ako bazoš, jeden spoločný web s možnosťou filtrovania, ako je to na PesWebe by bol pre nás všetkých určitě jednoduchši.  

Vladimír Kössl, útulek Animal RESCUE: zapojení koček do systému na PesWebu samozřejmě uvítáme. Je velké množství útulků, ve kterých je zajišťována péče o kočky i psy, a předpokládám, že řada z nich se nezapojila do zveřejňování zvířat prostřednictvím PesWebu právě proto, že musela oddělit kočky od psů a zveřejňovat je duplicitně. Za nás musíme říct, že jsme zpočátku považovali vytvoření vaší komplexní psí nabídky za jeden z mnoha  pokusů, které jsme v této oblasti zaznamenali a které kromě toho, že nabídku spíše znepřehledňovaly, navíc také brzy zanikly. S delším časovým odstupem se ale náš pohled na vaši aktivitu změnil a podle nás je to skutečně jediný funkční web, který nabízí v rámci možností aktuální a ucelenou nabídku, navíc s příjemnými možnostmi filtrování při vyhledávání. Náš útulek na Peswebu také zveřejňuje psy a míra odezvy ze strany zájemců, kteří se přihlásí prostřednictvím této aplikace, je poměrně významná. Zveřejňování koček samozřejmě uvítáme.

Radka Matonogová, útulek Bohumín: v PesWebu vidím velká pozitiva. Jednak jako potencionální zájemce o psa - mohu si zadat různé filtry, také velmi plesám nad záložkou psí senioři, ale také jako zástupce útulku. Nabídku pejsků a Našli domov jsme propojili s PesWebem a je to skvělé -  aktualizace se okamžitě ukážou na stránkách útulku. Nepotřebuji tak nikoho z IT, kdo by tam psy musel vkládat, odepisovat, vše si upravuji sama, uživatelsky se nejedná o nic složitého. Kdykoli mohu vložit nové pěknější fotky, aktualizovat informace ke psům... Mohu upozornit na to, že se jedná o akutní případ, vložit akci týkající se útulku, napsat článek zaměřený na některého útulkáče atd., vše bezplatně. Propojení webů nám velice pomohlo. Děkujeme!

Markéta Pulkrabová, Srdeční záležitosti:, určitě máme obrovský zájem :-).  Kočky jsme začali dělat později než psy, byli jsme osloveni zdejší "záchranářkou koček",  a zjišťujeme, že kočky to mají daleko horší, nikde žádná pomoc,  90 % obcí a měst kočky neřeší, jak kdyby vůbec nebyly :-(.  i péče o kočky je velmi finančně, časově a hlavně prostorově náročná....  Momentálně máme dvě domácí depozita - jsme schopni pomoci max ... 20 kočičkám... ale je to hukot... volá stále více lidí (hlavně starších,ke kterým se kočky přitoulaly a je jim jich líto vyhodit... proto je krmí, ale důchodci na kastrace prostě nemají..... proto i pomáháme s odchyty a kastracemi (odchytneme, vykastrujeme, zaplatíme a vrátíme zpátky).  Hodně důležitá je pro nás inzerce, naštěstí se pár slušných lidí ozve a nám se daří postupně umisťovat... proto určitě toto hodně pomůže :-). 

Katka, depozitum Beruška:  inzeruji přes PesWeb již nějakou dobu. Lidé si na PesWebu pejsky vybírají a píší. I díky tomuto webu se nám daří umisťovat pejsky do nových domovů. Co se týče kočiček, tak si osobně myslím, že by to bylo moc fajn. I kočičky potřebují pomoc. I když my u nás kočičky nemáme. Ale věřím tomu, že lidi, co pomáhají i kočičkám, to uvítají.

I útulek v Karviné začal využívat PesWeb, poslechněte si s jakým výsledkem:


Proč vlastně vznikl PesWeb 

  otevřít/zavřít

Jmenuju se Martina Kreysová a jako zakladatelka Nadačního fondu Psí Naděje a FB skupiny Pejskové k adopci jsem v roce 2012 dospěla k závěru, že by si pejsci z útulků zasloužili svůj vlastní portál. Portál, který bude mít úroveň, styl a svým vizuálním provedením pomůže návštěvníkům "zapomenout" na zcela nezasloužené stigma psů z útulků jako druhořadých psů. Současně jsem chtěla zjednodušit mnohdy zdlouhavou cestu zájemce ke vhodnému pejskovi z útulku, tedy nabídnout všechny psy k adopci ze všech koutů republiky na jednom místě. Také jsem chtěla vytvořit portál pro všechny milovníky a majitele psů, který pomůže generovat finanční prostředky (z reklamních bannerů a placených firemních profilů) na větší veterinární výdaje či rekonstrukce útulků s cílem zajistit větší pohodu a komfort umístěných zvířat. Doposud jsem všechny výdaje spojené s portálem financovala ze svých vlastních zdrojů a pouze částečně se daří provoz financovat z příjmů za reklamy. 


Pokud se Vám tento projekt líbí, rádi bychom Vás do něj  zapojili tak,
abychom jej mohli dále rozvíjet.

Možnosti spolupráce:

Banner naplňte misky

Reklama a reklamní články

Placené profily 199,-kč/měsíc (pro firmy zaměřené na psy)

Přímý dar - podpořit nás můžete i příspěvkem na  transparentní účet  NF Psí Naděje: 2800485041/2010 (s VS 4444). 

Za jakoukoliv podporu předem moc děkujeme. 

NF Psí Naděje: Od roku 2013 jsme útulkům, azylům a jejich psům pomohli částkou 4 855 373,-Kč. Pomozte nám rozvíjet i portál pro útulky - PesWeb.

Pro další informace nás prosím kontaktujte na martin@psinadeje.cz. 

 

 

Jak se můžete dále zapojit do pomoci psů a koček z útulků:

Pomozte nám s jejich propagací a vložte si cca 1500 psů k adopci a 250 koček na své webové stránky


Pomozte tak s hledáním nového domova psů a koček z útulků na svých stránkách. Příklad vloženého, automaticky aktualizovaného  výpisu:  

Psi k adopci (generátor kódu zde)

Kočky k adopci (generátor kódu zde)Příklady, jak takový výpis vypadá na jiných webových stránkách:

Pro zaslání html kódu výpisu na míru Vašim stránkám, nás prosím kontaktujte na martin@psinadeje.cz. 

Možností podpory propagace psů v útulcích jsou samozřejmě i klasické bannery:

200px

220px 

250px

300px

500px

700px


Kam dál:

Jak se můžete podpořit samotné pejsky?

Podívejte se na vypsané sbírky, placené profily majitelů, nadační obchůdek a další: