Rodeo

Pohlaví

Pes

Věk

14 let

Velikost

Střední (31-60 cm)
Icon: Pes 14 Icon: Střední (31-60 cm)
Říhův atlas plemen

Vhodný pro

  • Hodí se k dětem
  • Kočičí kamarád
  • K jiným psům
  • Pro začátečníky
  • Na zahradu
  • Do bytu
  • Pro aktivní majitele

Doplňkové údaje

Barva: Černá
Tetování: Ne
Kastrovaný: Ne
Handicapovaný: Ne

Kde se nachází

Místo nálezu: Mělník
Region: Středočeský
Datum nálezu: 12.06.2013
Akt. umístění: DogPlanet - útulek Mělník
Evidenční číslo: 85/13

Podrobný popis

Rodeo

Evidenční číslo 85/13, přijat do útulku roku 2013

Plemeno: kříženec labradora?
Pohlaví: pes
Rok narození (cca): 2010
Datum nálezu: 2013
Velikost: střední

POKUD MÁTE O RODEA ZÁJEM, ZAVOLEJTE NÁM NA TEL. ČÍSLO 602 144 145 (9.00 - 17.00H). NA SMS ČI EMAILY NEREAGUJEME, pokud není domluveno jinak.

Život s tímhle psem je opravdu rodeo, i proto dostal přesně takové jméno. Nevíme nic o jeho minulosti, netušíme, co za traumata si nese a nebo co se mu v té jeho palici motá. Víme jen, že pro kousnutí nikdy nešel daleko.
Po velice krušných začátcích jsme došli k jakémusi trvalému stavu, který vyhovuje nám i jemu. Pokud po něm nic zvláštního nevyžadujeme, nesnažíme se ho dotýkat, nechováme se nijak zvlášť zbrkle a nezvykle - nemá potřebu být zlý a snažit se nás zahnat do kouta. Strávil u nás již spoustu let a (musíme zaklepat) této šance na život se chytil opravdu skvěle.
 
Jinak je to veselý a aktivní pes. Miluje míčky všech barev a velikostí, aportování je jeho životní láskou. To mu vždy zlepší náladu a zapomene na vše špatné. Když k tomu ještě svítí sluníčko a on se může válet v trávě, je to pro něj úplně ideální program na celý den. Také má moc rád různé dobrůtky - nejvíce piškoty a sušená masíčka. 
Často má svou boudu v kotci naplněnou míčky z celého výběhu, aby se nemusel dělit. Takže klasickým denním programem pro nás je je vyházet zpět do "oběhu", no a pro Rodea je zas nahromadit zpět "domů" - a tak stále dokola. Tenhle náš rituálek ho poměrně baví a každý den se těší na hromadu míčů, co letí ven a on je může chytat. 
 
Vítá nás u plotu máváním ocasu, nosí nám míčky, přiběhne, když ho voláme a krásně zachází do svého kotce. Má radost, když na něj mluvíme, když jsme někde v okolí a když dostane něco dobrého na zub. To je pro nás výhrou a štěstím - vědomí, že přesto všechno, nás nějak přeci jen má rád ve svém okolí. Že je u nás vlastně spokojený a jsme pro něj tím domovem, který nikdy neměl.

Rodeo si u nás poměrně dlouho zvykal a s jeho složitou, nepředvídatelnou povahou to bylo opravdu těžké pro obě strany. Naštěstí jsme si časem dokázali stanovit jasné hranice, přijít na to, jak společně fungovat a klape to. Rodeo se k lepšímu bohužel už nezmění a my se bojíme, že na jiný "domov" a "rodinu" by si jen těžko zvykal. Proto se snažíme, aby se cítil jako doma u nás a na nový domov již nijak netlačíme.

Je očkovaný, čipovaný. Z důvodu jeho složité povahy, není vhodný k přímé adopci. Je zařazen do virtuální adopce, díky které mu můžeme zajistit hezký a plnohodnotný život u nás v útulku. Chcete se stát jeho adoptivním rodičem? Klikněte, prosím, ZDE 

Pro více informací či domluvení si návštěvy našeho útulku, volejte na tel. číslo 602 144 145.

Více na : https://dog-planet.cz/psi-k-adopci/