Dora - našla domov

Pohlaví

Fena

Věk

2 roky

Velikost

Střední (31-60 cm)
Icon: Fena 2 Icon: Střední (31-60 cm)
Říhův atlas plemen

Vhodný pro

  • Hodí se k dětem
  • Kočičí kamarád
  • K jiným psům
  • Pro začátečníky
  • Na zahradu
  • Do bytu
  • Pro aktivní majitele

Doplňkové údaje

Barva: Šedá
Tetování: Ne
Kastrovaný: Ano
Handicapovaný: Ne

Kde se nachází

Region: Středočeský
Akt. umístění: DogPlanet - útulek Mělník
Evidenční číslo: 36/24

Podrobný popis

Dora

Evidenční číslo 36/24, odložena kvuli vzrůstající nesnášenlivosti k domácí feně

Plemeno: kříženec staforda
Pohlaví: fena
Rok narození (cca): březen 2022
Datum nálezu: odložena únor 2024
Velikost: střední

POKUD MÁTE O DORU ZÁJEM, ZAVOLEJTE NÁM NA TEL. ČÍSLO 602 144 145 (9.00 - 17.00H). NA SMS ČI EMAILY NEREAGUJEME, pokud není domluveno jinak.

Dorinka vyrůstala v milující rodině, kde byla členem psí smečky. Po smrti "vedoucí" feny se Dora snažila si nárokovat její hlavní místo, což ale nehodlala přijmout fena druhá. Několikrát se proto dostaly do opravdu nehezkých šarvátek. I přes všemožná opatření, rozdělení, nasazené náhubky se bohužel situace postupně stala neúnosnou a Dora tak hledá nový domov. Domov bez jiných zvířat! A ideálně u někoho, kdo má zkušenosti se psy typu bull.

V ní se povaha bull psa neschová - k lidem miliónová, úžasná, snaživá, důvěřivá.. ovšem vztah k jiným zvířatům je velmi komplikovaný. Po příjmu jsme vycházeli z toho, že jiné psy opravdu nesnáší. Jak nějakého zahlédla i jen v dálce úplně se změnila. Napnula se, naježila, vycenila zuby a už to bylo. Dokonce se snaží i přeskočit ploty, jen aby se za psem dostala. Ovšem čím více ji poznáváme, tím více se dostáváme ke "kořenům" tohoto problému, který se zdá být jiným než jsme čekali.  Domníváme se, že má téměř nulové sebevědomí a při jejím dospívání ve psí smečce to nebylo úplně správné. Proto jde teď raději rovnou do útoku než aby čekala, že se do ní někdo pustí. Je spíše ustrašená, vyděšená než-li agresivní z nenávisti. Zkoušíme ji brát na procházky s vyrovnanými velkými psy a návraty jsou vždy již bok po boku - tak uvidíme. Držte nám palce. :-) Kočky ráda nemá, rozhodně by jim nedala pokoj. Zvyklá je pouze na slepice a prasata.

Na vodítku chodit umí, jen někdy dost tahá a musí se usměrňovat. Je zvyklá nosit náhubek a na procházky vyráží jedině s ním, opatrnosti není nikdy dost. Hygienu má absolutně stoprocentní, je moc šikovná a ani nic neničí. Byla zvyklá žít v bytě a i nyní hledá rozhodně domov, kde bude vnitřním psem. 

Jinak je to mazlivé lepidlo. Nejraději by pořád objímala a byla objímána. Drbání, hlazení, mazlení. To je její. Vydržela by to klidně celý den. Často ji musíme opravdu až přemlouvat, aby se šla také vyvenčit a jen neprosila o pozornost. Dokáže se ale také hezky rozjet a to pak lítá skrze výběh tam a sem, hledá míčky a válí se na zádech. Je to prostě holčička, která potřebuje někoho v kom najde pochopení, lásku a dostatek jistoty. Někoho, kdo si dá tu práci řešit, jaká ve skutečnosti je a kde je původ problému. Někoho, kdo ví, jaké to je mít kříženého bulla a ví, jak na to. No a hlavně - někoho, kdo ji bude rodinou a kdo ji bude dnem i nocí mazlit a milovat.

Je očkovaná, čipovaná a domů bude odcházet kastrovaná. Ještě se ji potřebují doléčit menší tržné ranky a škrábnuté oko po poslední šarvátce. Ale jinak je to krásná, zdravá a vitální fena, která bude naprosto skvělým společníkem pro cokoliv, jen bez přítomnosti jiných zvířat. 

Pro více informací či domluvení si návštěvy našeho útulku, volejte na tel. číslo 602 144 145.

Více na : https://dog-planet.cz/psi-k-adopci/