RIKO - našel domov

Pohlaví

Pes

Věk

5 let

Velikost

Malý (do 30 cm)
Icon: Pes 5 Icon: Malý (do 30 cm)
Čivava
Kříženec
Říhův atlas plemen

Vhodný pro

  • Hodí se k dětem
  • Kočičí kamarád
  • K jiným psům
  • Pro začátečníky
  • Na zahradu
  • Do bytu
  • Pro aktivní majitele

Doplňkové údaje

Barva: Žlutá
Tetování: Ne
Kastrovaný: Ano
Handicapovaný: Ne

Kde se nachází

Akt. umístění: Dočasky De De z.s.

Podrobný popis

" Rád bych se vám představil, jmenuji se Rikoušek a jsem malý, roztomilý čivaváček, kterému letos bude v květnu 6 let. Měl jsem starší paničku, ale jak se tak stává, nic netrvá věčně a i já jsem se musel vydat hledat štěstí jinam. Zpočátku jsem byl hodně nedůvěřivý, ale čas a láska rány hojí a už se ze mě stává miláček a rozkoukávám se po nových páníčcích. Venku jsem jak neřízená střela, těkám jako atom, jsem akční, veselý, zvědavý a hyperaktivní kluk, mám spoustu energie a potřebuji venku korigovat, usmernit, abych se naučil nelítat, jak splašená čivava.
Doma jsem moc hodný a rozhodně jsem nejvíc vítací kluk pod sluncem. Jsem obrovskej mazel a přísavka, nechám se rád drbat, ale když nemám někdy náladu, umím i ukázat zoubky. Upřednostňuji páníčka, může, s holkama to mám někdy trochu složitější, když jsou na mě moc hrrr. Dokážu být neskutečné zlatíčko, ale také malý vzteklý satánek, jako většina pejsků, co nemělo důslednější výchovu a řád. Rád bych našel aktivní, zkušenější páníčky, se kterými si užiju hodně pohybu, zábavy a vyžití venku. Váš Riko."

Riko je 5 letý čivavák, který zůstal po starším seniorovi. Váží 4,5 kila, je malý, rozkošný a velmi mazlivý. Když přijel, byl trochu ostražitý a musel dostat více času a prostoru na aklimatizaci. Nyní je z něj největší vítač na světe, je neustále přilepený k člověku, skáče vám až k pasu, když se vrátíte domů, rád se mazlí a tulí se.
Venku je velmi aktivní, všechmo ho zajímá víc, než nějaký povel, či páníčkův hlas. Musí chodit rozhodně na vodítku, bohužel ho dosud nikdo nic moc nenaučil. Na pejsky venku štěká, jako správný "trhač", doma se psí společností nemá žádný problém a klidne by i doma, měl nějakého psího partáka nebo lépe parťačku na dovádění a hraní.
Je to trochu ďáblík v těle andílka, umí být naprosto úžasný a dokonale milý pejsek, ale také se umí ozvat, ohradit, když se mu něco nelíbí, nebo na něj někdo moc tlačí.
Převážně více inklinuje paradoxně k mužům, s paničkou vyjde samozřejmě také, včetně mazlení a tulení v posteli.
Rád se dívá ven z okna a chce mít přehled o všem dění, je to malý všudybýlek, kterému nic neunikne.
Riko je Andílek s Napoleonskými rysy, maličký starosta a generálek, kromě lásky a stabilního zázemí, potřebuje také člověka s přirozenou autoritou, který k němu bude důsledný a trpělivý.

Ke svému člověku bude vzhlížet s obrovskou láskou, vděčností a věrně ho bude následovat, ale také musí k majiteli získat respekt a důvěru, což dosud nemusel řešit. DOmaje čistotný, bez problémů jezdí autem, doma nic neničí, štěká pouze, když venku něco zaslechne, nebo přicházíte domů.
Pro Rikyho hledáme trpělivější, milující majitele, ideálně v domě se zahrádkou.
Riky je odblešený, odčervený, čipovaný, kastrovaný, očkovaný, s nepatrným šelestem, který nevyžaduje medikaci. Podmínkou adopce je podpis Adopční smlouvy a úhrada adopčního poplatku, předchozí návštěva v dočasné péči ve Vraném nad Vltavou, po dohodě s Markétou. Info o vás pište na mail : dipu@seznam.cz, nebo tel: 602 259 705 . Za fotky děkujeme https://www.facebook.com/agatazborku