Lojza - našel domov

Pohlaví

Pes

Věk

3 roky

Velikost

Střední (31-60 cm)
Icon: Pes 3 Icon: Střední (31-60 cm)
Kříženec
Říhův atlas plemen

Vhodný pro

  • Hodí se k dětem
  • Kočičí kamarád
  • K jiným psům
  • Pro začátečníky
  • Na zahradu
  • Do bytu
  • Pro aktivní majitele

Doplňkové údaje

Barva: Bílá
Tetování: Ne
Kastrovaný: Ne
Handicapovaný: Ne

Kde se nachází

Místo nálezu: Mělník
Region: Středočeský
Datum nálezu: 03.12.2023
Akt. umístění: DogPlanet - útulek Mělník
Evidenční číslo: 211/23

Podrobný popis

Lojza

Evidenční číslo 211/23, odebrán z nevyhovujících podmínek 3.12. 2023

Plemeno: kříženec středního plemene
Pohlaví: pes
Rok narození (cca): cca 2021
Datum nálezu: odebrán 3.12. 2023
Velikost: střední / větší

POKUD MÁTE O LOJZU ZÁJEM, ZAVOLEJTE NÁM NA TEL. ČÍSLO 602 144 145 (9.00 - 17.00H). NA SMS ČI EMAILY NEREAGUJEME, pokud není domluveno jinak.

Lojza byl původně psem mělnickým. Několikrát jsme ho odchytávali jako uprchlíka a s majitelem řešili možné nápravy. Ten se ho nakonec po čase vzdal a našel mu domov jinde. Bohužel velice nevhodný domov, odkud jsme Lojzíka začátkem měsíce prosince 2023 odebrali, společně s několika dalšími zvířaty ve špatném stavu, a rozhodli se ho přijmout k nám.

Lojzík je pes, který má svou hlavu a své názory, snaží se je prosadit a to mu ne vždy vyšlo a byl zřejmě dost nepřiměřeně potrestán. První rodinu miloval, chránil, ale s nikým jiným nevycházel. Respektoval pouze svého majitele a na všechny ostatní byl poměrně ostrý, nedůvěřivý. Po stěhování do rodiny jiné se toto chování bohužel ještě zhoršilo, veškerý jeho strach a vztek byl zlehčován, přísně usměrňován a trestán. Situace gradovala a gradovala, až byl Lojza zavřen několik dní sám v temné a malé koupelně, protože se ho nová rodina bála pustit. Poté byl odebrán a odvezen k nám. 

Ne že by to byl jednoduchý pes, pes pro každého nebo miláček na gauč a válení u televize. To rozhodně ne. Ale také to není žádný "agresivní psychopat" nebo ostrý pes, který by přemýšlel jen nad tím, jak Vám ukousnout kus nohy. Učí se znovu věřit lidem, učí se fungovat jako normální pes. Má radost z nového života, běhá za míčky, honí ptáky na nebi, mazlí se a je rád, že ho konečně někde někdo chápe. :-) Chodí na procházky, seznamuje se s jinými pejsky i lidmi. Přivykáme ho na nové situace, zkušíme jemně vychovávat a světe div se - zatím žádné větší problémy. Bude to chtít čas, trpělivost a určitě i do budoucna bude Lojza vyžadovat mít jakýsi režim, pravidla, mít k sobě člověka, který se ho nebude bát a Lojza ho bude respektovat a přesto milovat. Je snadno motivovatelný na různé dobroty, rád má také míčky a měkké hračky. 

Vzhledově moc pěkný, krásně stavěný i zbarvený pes. Bůhvíčeho je to kříženec, prostě takový klasický vestaj (vesnické tajemství). Samá noha, samá ruka a v očích malincí ďáblíci. Je to atlet tělem i duší - miluje pohyb všeho druhu a určitě by byl skvělým parťákem na dlouhé turistické výpravy, či naopak pro běh například u kola nebo i jen se svým páníčkem. Prostě a jednoduše, hledá spíše aktivního majitele, se kterým bude trávit volný čas venku a ne rozvalený na gauči (na což by si ale čas od času také prý zvykl).

Je očkovaný, čipovaný a zatím si u nás stále zvyká. Snažíme se ho nejprve poznat se všemi jeho neduhami a zlozvyky. Pomalu začíná chodit na procházky, učit se správnému psímu chování, vycházet s cizími lidmi i zvířaty. Poté bude nabídnut do nového domova, podmínkou bude rozhodně  nejprve více návštěv u nás.

Pro více informací či domluvení si návštěvy našeho útulku, volejte na tel. číslo 602 144 145.

Více na : https://dog-planet.cz/psi-k-adopci/