Merlin - našel domov

Pohlaví

Pes

Věk

4 roky

Velikost

Malý (do 30 cm)
Icon: Pes 4 Icon: Malý (do 30 cm)
Border teriér
Kříženec
Říhův atlas plemen

Vhodný pro

  • Hodí se k dětem
  • Kočičí kamarád
  • K jiným psům
  • Pro začátečníky
  • Na zahradu
  • Do bytu
  • Pro aktivní majitele

Doplňkové údaje

Barva: Černá
Tetování: Ne
Kastrovaný: Ne
Handicapovaný: Ne

Kde se nachází

Akt. umístění: Útulek Dogsy, z.s.

Podrobný popis

věk: cca 3 roky
váha: 5 kg
plemeno: kříženec border teriéra

Merlin je mladý pejsek, který se měsíc toulal, než se ho podařilo odchytit. Zázrak je, že přežil a s jeho apetitem krásně nabral na váze, je nyní fit a my mu proto začínáme hledat nový domov. 
Jediný následek jeho ,,pobytu v přírodě" jsou jeho očička - došlo k poranění rohovky. Užívá nyní léky a vše řešíme s očním lékařem. Zrak je plně zachovaný. Proto Merlin na první pohled může vypadat jako starý pes se zákalem v očích, ale opak je pravdou. 
Povahově je úžasný. I když má strach, spoustu věcí nezná , nechá se sebou krásně manipulovat, chovat se i ošetřovat. 
Potřebuje člověka, který mu bude oporou a všemu ho naučí. 
Merlin neumí chodit na vodítku a nemá hygienické návyky. Venku si spíše jen lehne a chce chovat a přenést zpět do tepla. Samotu zvládá bez problémů v kleci, kde se cítí bezpečně. Není hlasitý a nic neničí. 
Ostatních pejsků se spíše bojí, na nikoho neútočí. 
Nejlépe by mu bylo v klidnějším prostředí bytu či baráčku v teple u trpělivého člověka, který pochopí, že si Merlin nezažil nikdy nic hezkého a je třeba ho doučit všemu i to i hygienickým návykům. 
Víme, že Merlinek s dobrou socializací bude opět veselý pejsek a hravý teriéřík, u nás je každým dnem lepší. Miluje jídlo a pamlsky. 
Kdo by měl doma kousek místa a náruč plnou lásky pro Merlinka, napište nám něco o sobě na tel. 725530161 (ideálně psát přes whatsapp).