MAXÍK - našel domov

Pohlaví

Pes

Věk

7 let

Velikost

Střední (31-60 cm)
Icon: Pes 7 Icon: Střední (31-60 cm)
Border kolie
Kříženec
Říhův atlas plemen

Vhodný pro

  • Hodí se k dětem
  • Kočičí kamarád
  • K jiným psům
  • Pro začátečníky
  • Na zahradu
  • Do bytu
  • Pro aktivní majitele

Doplňkové údaje

Barva: Černá
Tetování: Ne
Kastrovaný: Ano
Handicapovaný: Ne

Kde se nachází

Akt. umístění: Dočasky De De z.s.

Podrobný popis

,,Jmenuji se Maxík a jsem osmiletý malý kříženec, připomínám border kolie bonsai nebo papilona XL. Zkrátka tak neco mezi nimi. Svou paničku jsem už měl, bohužel závažně onemocněla, tak to úplně nevyšlo tak, jak bych si přál a musel jsem své štěstí začít hledat jinde. Od příjezdu do dočasné péče na sebe slyším jen samou chválu a zcela objektivně o sobě můžu pronést, že jsem naprosto úžasný a srdečný pes. Jsem naprostý božan, zcela nekonfliktní pejsek, kterému ke štěstí stačí hodný páníček, teplý pelíšek a procházky, které miluju. Zvládám jízdu autem i MHD a vždycky jsem natěšený na další výlet. Ale umím se svým člověkem i vzorně odpočívat na gauči. Velmi rychle se přizpůsobím a co budete chtít dělat vy, budu moc rád dělat s vámi i já. Doma bych uvítal další psí společnost, protože ve dvou se to vždycky lépe táhne. Jsem čistá duše, která čeká na milující náruč člověka a věřte mi, že pokud hledáte oddaného a věrného parťáka, pak jsem to právě já. Váš Max.“

Max je asi 7 – 8letý menší, drobný kříženec border kolie, kterého se musela vzdát majitelka. Od příjezdu do dočasné péče funguje zcela bezproblémově, má úžasnou povahu, má rád jak lidi, tak další pejsky. Je zcela nekonfliktní, energický, miluje pohyb, ale umí se přizpůsobit i klidnějšímu tempu. Je moc vděčný za každé pohlazení. Miluje procházky, moc rád si s vámi vyrazí na delší výlet, ale pokud zrovna nebudete mít náladu a budete chtít raději odpočívat, oddaně si k vám lehne a bude s vámi lenošit na gauči kdykoli budete chtít. Miluje hračky a jakoukoli zábavu, rád dovádí jak sám, tak s dalšími psy, ale nejraději se svým člověkem.
O samotě vzorně čeká na návrat svého pána, nic neničí, ani nevymýšlí žádné lumpárny, jen je potřeba bezpečně odkládat jídlo někam, kam se nedostane. Ovšem nejspokojenější je, když může co nejvíce času trávit se svým člověkem. Na pejsky venku reaguje bezproblémově, doma by jistě nějakého pejska uvítal.
Bydlet může jak v bytě, tak může jít i do domku se zahradou, se spaním samozřejmě pouze uvnitř a se zabezpečeným plotem.
Max je veliké zlato, naprosto božský psí společník, který si zaslouží milující rodinu se stabilním zázemím, která ho bude považovat za právoplatného člena rodiny. Vzhledem k tomu, že bývalá panička krmila Maxíka vším možným a její psychická nemoc ji nedovolovala dodržovat patřičnou stravu pejska, došlo u Maxíka k podráždění slinivky, na kterou nyní užívá lék Pancreolan a baští dietu Hills i/d low fatt ( bez tuku)
U nás je zcela bez zažívacích potíží, ale medikaci i dietu bude zatím nutné dodržovat i nadále.
Max váží 12 kg, je odblešený, odčervený, očipovaný, vakcinovaný, kastrace proběhne, jakmile bude mít dlouhodobě stabilní testy na slinivku.
Do adopce půjde po předchozí návštěvě, po dohodě jeho dočasnou tetou, po podpisu adopční smlouvy a úhradě adopčního poplatku, nachází se v Praze.
Informace o vás a vašich podmínkách pro Maxe pište prosím na mail : dipu@seznam.cz nebo tel : 602 259 705