Mersi - našla domov

Pohlaví

Fena

Věk

4 roky

Velikost

Střední (31-60 cm)
Icon: Fena 4 Icon: Střední (31-60 cm)
Kříženec
Říhův atlas plemen

Vhodný pro

  • Hodí se k dětem
  • Kočičí kamarád
  • K jiným psům
  • Pro začátečníky
  • Na zahradu
  • Do bytu
  • Pro aktivní majitele

Doplňkové údaje

Barva: Žlutá
Tetování: Ne
Kastrovaný: Ano
Handicapovaný: Ne

Kde se nachází

Akt. umístění: Pes nejvěrnější přítel, z. s.

Podrobný popis

Jméno: Mersi
Věk: 2 – 3 roky
Velikost: menší střední, 10 kg
Snášenlivost: psi i kočky v pohodě, s dětmi nebylo možno vyzkoušet
Nachází se: Praha
Kontakt: fb Miri Milojković tel. 725542000

Haló, haló, dvojnožci… předpokládám, že se na mě právě dívá někdo, kdo hledá nového psího parťáka a rozhodl se ho najít jinde než v chovných stanicích či množírnách…
I když teda, z jednoho takového domácího množení pocházím i já. Jen tedy moje původní paničky pejsky neprodávaly dál a nechaly nás dál množit mezi sebou až to dospělo do stádia, že nás měly 58 a neměly na jídlo ani pro sebe, natož pro nás…
A tak jsem se dostala ke své dočasné tetě… společně s mým štěňátkem Sweetem (možná jsem jich měla víc, ale to nikdo nedokázal říci)... Oba jsme se fyzicky dali velmi rychle dohromady a Sweet měl to štěstí, že byl malinký a náš předchozí život ho nepoznamenal psychicky a tak už je ve svém doma a je na čase abych i já našla to svoje.
Jenže jako...mám svoje mouchy… fakt, i když na fotkách to není vidět. Když jsem byla malá, tak na mě nikdo neměl čas a možná ani nevěděl, že by se malý pejsek měl seznamovat s celým světem a tak se seznamuji až teď. Neznala jsem vůbec cizí lidi, zvířata, auta.. prostě nic. Jen svou smečku, ve které jsme i tak bojovali o jídlo a mámy jako já o svá štěňátka.
S mojí tetou jsem se seznamovala velmi pomalu a vůbec se mi nelíbila a její rodina už vůbec ne. Trošku lépe jsem reagovala na psí osazenstvo v rodině, ale jen o malinko… Celou dobu jsem měla vytřeštěné oči (jako teta si myslela, že to tak mám odjakživa a napořád) a najednou po 10 dnech jsem je měla normální… teta z toho byla docela v šoku :-D… ale mě se moc ulevilo a postupně jsem začala vnímat lásku a teplo domova, i když jen dočasného – to teda říkají oni, že potřebuji jiný domov, to proto, aby teta mohla pomáhat dál dalším pejskům.
Podtrženo shrnuto...moje domácí přezdívka je Bláznivka, bláznivá a Mazlinka umazlená. Jen k tomu vedla dlouhá cesta a asi se s vámi, na první dobrou, nebudu chtít vůbec seznamovat. Nejspíš se na vás ani nepodívám a budu se snažit prchnout pod gauč… a teta mě nechá, protože ví, že budu v panice. Ale ona také ví, že trpělivost a láska dokáží mnoho a tohle se časem srovná a mohu být Mazlinka umazlená a Bláznivka bláznivá i někde jinde… jen za tím bude nějaká práce a také více návštěv u mě doma. Hledám teda někoho tak daleko aby tohle zvládnul.
Doma jsem hodná, úplně nejlíp namáčknutá na tetu a strejdu, občas se přitulím i k nějakému pejskovi, když to snese – to znamená, že psí kamarád pro mě není problém. Na kočky jen tak koukám a nic jim nedělám. Nejlepší na nich je, že mají taky jídlo, které jim mohu sníst.. to když mě nikdo nehlídá.
Když teta odejde to práce, tak chvíli pištím a povýjím, ale za nějaký čas mě to přejde a jsem hodná a nic neničím, jen hledám jídlo, třeba v koši, nebo na lince, kam umím vyskočit jen tak ze země.
Na vodítku mi to ještě moc nejde, ven se totiž moc těším a moc se mi tam líbí a tak pískám a sama se nacpu do postroje a táhnu tak abychom byli co nejdřív na louce, kde dostanu stopovačku a mohu se pořádně proběhnout… a když jdeme domů, tak už netahám vůbec, jen si tak popískávám, že se mi moc nechce a že bych byla ještě ráda venku. Určitě bych byla moc ráda, kdybych doma měla velikou zahradu, kde bych se mohla pořádně proběhnout aniž by se musel někdo bát, že vezmu dráhu ????... a když se proběhnu a projdu, tak musím zpátky domů do tepla a na noc do postele. Jo, jsem absolutně závislý, mazlící a tulící typ. Jestli pro mě tohle nemáte, tak nám to spolu nemůže fungovat.
Do adopce půjdu očkovaná, čipovaná, kastrovaná, ošetřena proti vnějším a vnitřním parazitům, po kladné předadopční kontrole a podpisu adopční smlouvy, na kterou se váže adopční poplatek. Potřeba více návštěv před adopcí!!
Postup adopce najdete na: http://www.pesnejvernejsipritel.cz/psi-k-adopci/
Příjem 17.9.Hulice
Za krásné fotografie děkuji mému dočasnému páníčkovi https://www.facebook.com/fotopaja