QUIDO - našel domov

Pohlaví

Pes

Věk

5 let

Velikost

Střední (31-60 cm)
Icon: Pes 5 Icon: Střední (31-60 cm)
Kříženec
Říhův atlas plemen

Vhodný pro

  • Hodí se k dětem
  • Kočičí kamarád
  • K jiným psům
  • Pro začátečníky
  • Na zahradu
  • Do bytu
  • Pro aktivní majitele

Doplňkové údaje

Barva: Hnědá
Tetování: Ne
Kastrovaný: Ano
Handicapovaný: Ne

Kde se nachází

Akt. umístění: Dočasky De De z.s.

Podrobný popis

"Celý svůj život jsem prožil jako bezejmenný pes, jeden z mnoha psích bytostí, na jednom bezejmeném dvoře v Hulicích, kde přežili jen ti nejsilnější. Byl jsem nejzuboženější ze všech, vyhublý tak, že jsem sotva držel pohromadě a ve snu by mě nenapadlo, že psí život, může být i jiný, než jsem poznal. Teta mi dala jméno Quido, dostal jsem svůj první pelíšek v životě, poprvé v životě mě nežerou blechy a rozhodně poprvé nemám v životě hlad a není mi zima. Bude mi asi kolem 5let, odjel jsem za 5min dvanáct s dalšími desítkami spolubojovníků, kteří, stejně jako já, našli naději na lepší život, při záchraně naší početné smečky v Hulicích, kde nás živořilo přes 50. Přijel jsem na kost vyhublý, vážil jsem neuvěřitelných 5,8 kilo !!!! Rozhodně bych tu další zimu nezvládnul, moje váha by měla být okolo 15 kilo a i když jsem se bál, co dalšího mě čeká, rychle jsem pochopil, že tuhle šanci musím chytnout za pačesy a užívat si všech úžasných věcí, co mi dobrý osud přihrál do cesty. Jsem moc hodný, srdečný a pohodový kluk, psí anděl, co bude moc rád, po boku laskavého člověka, poznávat krásy psího ráje. Čekal jsem na tuhle chvíli celý život a věřím, že na mě někde čeká hodná lidská duše, se kterou krásně žít a užívat si pohodný psí svět, váš Quido."

Quido je jedním z 52 pejsků, zachráněných z otřesných podmínek z kauzy v Hulících na Benešovsku. Je to úžasný, krušným životem a nepéčí, poznamenaný kluk, celý svůj život žil ve špíně, hladu a zoufalství. Každým dnes musel bojovat o jídlo, místo ve smečce, celé roky, bojoval, stejně, jako ostatní, o přežití. Quidovi bude asi kolem 5 let, přijel s těžkou podváhou (necelých 6 kg), neměl na sobě ani gram tuku, osvalení žádné. Je to menší kluk, pod kolena vysoký, měl by vážit kolem 15 kg, kam se pomalu ale jistě dostává díky pravidelné stravě. I když byl zpočátku bázlivý a neznal nic mimo svou bývalou zahradu, velmi hezky se aklimatizoval a zyvkl si na nové prostředí i lidi. S obrovskou radostí, až nadšením malého štěněte, si nyní užívá nového lepšího života, rád si šmejdí po zahrádce a vychutnává si nové vůně. I přes svůj pohnutý osud i horší tělesnou schránku, se dostává do kondice a s velkou vůlí a obřím srdcem bojovníka, touží poznávat všechny aktivity, co mu nový život přinesl. Quido je obrovský mazel, konečně si může vychutnávat lidskou náruč a mazlení, které mu tak chybělo, je vděčný za všechny lidské doteky, drbání a především za nečekanou lidskou pozornost a lásku. Svoje lidi bude milovat a věrně jim stát po boku, co mu budou stačit síly. S pejsky vychází bez problémů a jistě by mu nevadila i doma společnost hodné fenky či pejska, je to velmi hodný, přátelský pes, který si zaslouží najít milující majitele a bezpečné zázemí. Je dojemné pozorovat, jak si hraje s hračkami, které nikdy nepoznal, jako veselé štěně dovádí a radostně běhá. Miluje lidi, zvládl by rozumné větší děti i pejsky, jen u misky má stále strach o jídlo, které si hlídá před ostatními psy.

Hledáme pro něj laskavé páníčky, v domě se zahradou, kde najde klid, lásku, vlídné zacházení a psí ráj. Stejně jako ostatní pejsci z Hulic má i Quido srdeční šelest a bude potřebovat pravidelné kontroly, které hradíme na pražské klinice Ivet, léky zatím brát nemusí. Granule musí mít namočené, nebo obecně měkčí stravu, kvuli mírnému zúžení jícnu (zjištěno při endoskopii) Nic z toho ho nijak nelimituje.

Je odblešený, odčervený, čipovaný, kastrovaný, včetně čistění zoubků.
Do adopce půjde po předchozí návštěvě v dočasné péči Jílové u Prahy/Praha, po dohodě s Radkou na tel : 777 310 185. Podmínkou adopce je podpis adopční smlouvy a úhrada adopčního poplatku. Info o vás pište na mail : formanovar@seznam.cz, nebo dipu@seznam.cz, nebo tel : 602 259 705 Za fotky moc děkujeme https://www.facebook.com/svatia.foto