Hačiko

Pohlaví

Pes

Věk

7 let

Velikost

Střední (31-60 cm)
Icon: Pes 7 Icon: Střední (31-60 cm)
Kříženec
Říhův atlas plemen

Vhodný pro

  • Hodí se k dětem
  • Kočičí kamarád
  • K jiným psům
  • Pro začátečníky
  • Na zahradu
  • Do bytu
  • Pro aktivní majitele

Doplňkové údaje

Barva: Žlutá
Tetování: Ne
Kastrovaný: Ano
Handicapovaný: Ne

Kde se nachází

Akt. umístění: Pes nejvěrnější přítel, z. s.

Podrobný popis

Jméno: Hačiko
Plemeno: xShiba-inu
Pohlaví: pes
Velikost: střední
Věk: cca 5-7 let
Snášenlivost: psy i feny si vybírá, kočky prohání, z dětí má panickou hrůzu
Nachází se: Brno
Kontak FB: Jana Salamonová

Hačiko si v životě neprožil mnoho pěkného. Byl zachráněn z velmi špatných podmínek, které se na něm hluboce podepsaly. Ale je to bojovník, který každý den dělá pokroky. Nyní v dočasné péči už je na tom psychicky mnohem lépe, je zdravý, čipovaný, očkovaný a kastrovaný, proto je připraven odejít do láskyplného domova.
Je to nádherný pes na pohled, ale jeho povaha je opravdu náročná. Je tvrdohlavý, nerad se podřizuje a neprojevuje vůli potěšit svého pána, když z toho nic nemá. Bude potřebovat empatickou rodinu, která má zkušenosti s komplikovanou povahou psů a která mu poskytne pravidelný a důsledný výcvik.
Vzhledem k jeho minulosti je Hači velmi ostražitý a bojácný co se týče neznámého prostředí a lidí, avšak nikdy není vůči člověku útočný. Jen se snaží ze stresové situace dostat úprkem. Nemá tedy rád velké davy lidí a hluk, proto by upřednostnil raději klidnější prostředí než ruch centra velkoměsta.
Je asociální. Psy a feny si vybírá. Jakmile mu jiný pejsek "nevoní", dokáže být na něj až agresivní. Kočky prohání. Má až panickou hrůzu z dětí. Není vůči nim agresivní, ale opravdu je nezvládá, utíká od nich pryč a schovává se. Na tom všem bude potřeba pomaličku pracovat - Hačiko je velmi chytrý a učenlivý, k socializaci ale bude potřebovat pevné vedení páníčka. Z toho důvodu by nyní potřeboval domov bez (i větších) dětí a ve kterém by byl ideálně jediným domácím mazlíčkem (možná by zvládl domácnost se submisivní fenkou).
Hači je velmi aktivní pejsek. Zbožňuje procházky, aport i běh s člověkem. Proto by také uvítal aktivního majitele, který mu zajistí spoustu pohybu. Nejvíc bude vděčný za teplý pelíšek v bytě s přístupem na zahrádku. Nicméně i přes svou skoro nekonečnou energii, si rád užije klidné chvilky o samotě - v nepřítomnosti člověka neštěká, nevyje, neteskní.
Vzhledem k silnému loveckému instinktu není volné pobíhání bez vodítka vůbec možné.
Ačkoli Hači potřebuje více času a spousty Vaší trpělivosti, než si na nové prostředí a Vás zvykne, jakmile si získáte jeho srdce, bude to napořád.
Pokud jste připraveni přijmout tuto výzvu a máte zkušenosti s náročnějšími psy, kontaktujte nás. Rádi Vám poskytneme další informace a zorganizujeme setkání s tímto krasavcem.Do nového domova půjde očkovaný, čipovaný, kastrovaný, po kladné předadopční kontrole a sepsání adopční smlouvy na kterou se váže adopční poplatek. Postup adopce naleznete na našich webových stránkách:http://www.pesnejvernejsipritel.cz/psi-k-adopci/

Za fotografie děkujeme Ingrid Kirchmaierová Photos 

 

Datum a místo příjmu: 10.4.2023 Dogsy