Čuky - našel domov

Pohlaví

Pes

Věk

2 roky

Velikost

Malý (do 30 cm)
Icon: Pes 2 Icon: Malý (do 30 cm)
Velškorgi Pembroke
Kříženec
Říhův atlas plemen

Vhodný pro

  • Hodí se k dětem
  • Kočičí kamarád
  • K jiným psům
  • Pro začátečníky
  • Na zahradu
  • Do bytu
  • Pro aktivní majitele

Doplňkové údaje

Barva: Bílá
Tetování: Ne
Kastrovaný: Ano
Handicapovaný: Ne

Kde se nachází

Místo nálezu: Lobeč
Region: Středočeský
Akt. umístění: DogPlanet - útulek Mělník
Evidenční číslo: 45/23
Přijď mě
vyvenčit
Akutní
adopce

Podrobný popis

Čuk

Evidenční číslo 45/23, nalezen 5.3.2023 u obce Lobeč

Plemeno: kříženec malého plemene
Pohlaví: pes
Rok narození (cca): cca začátek roku 2022 
Datum nálezu: nalezen 5.3.2023
Velikost: malý

POKUD MÁTE O ČUKA ZÁJEM, ZAVOLEJTE NÁM NA TEL. ČÍSLO 602 144 145 (9.00 - 17.00H). NA SMS ČI EMAILY NEREAGUJEME, pokud není domluveno jinak.

Čuk a starší Gek byli nalezeni u obce Lobeč. Nálezci je museli donést z přilehlého lesa, odkud je slyšeli naříkat. Čuk hlídal svého starého kamaráda, neustále se kolem něj točil a nenechal k němu nikoho přijít bez kontroly. Naopak Gek vyštěkával ze všech sil, aby je někdo našel a pomohl jim. 

"Přízemní" a dlouhý Čuk hledá domov, kde se bude moci naučit být správným a hlavně šťastným psem. I přes jeho zřejmě velmi mladý věk, má v hlavě neuvěřitelný zmatek a není to s ním zrovna jednoduché. Čuk totiž nebyl zvyklý na nic, kromě přítomnosti jeho kamaráda Geka.

Jelikož ani pro jednoho z nich není společné soužití dobré - Čuk nemá zájem vyhledávat kontakt s nikým jiným pokud je s Gekem a Gek je naopak velmi utiskovaný starostlivostí tohohle malého lachtánka, budeme se snažit najít každému jiný nový domov. I nyní jsou rozdělení a spolu chodí pouze do výběhu - toto řešení všem vyhovuje nejvíce. V novém domově by měl mít Čuky vyrovnaného psího parťáka, aby ho mohl následovat, napodobovat a měl v něm dostatečnou oporu a jistotu. 

Když se Vám podaří dostat se Čukymu pod kůži a získat si jeho důvěru, zjistíte, že je to ve skutečnosti čistá, upřímná radost a láska. Miluje všechno - hračky, klacíky, lístky, jiná zvířata, hlazení, jídlo, procházky. Jen se na něj nesmí spěchat, dát mu čas, ukázat, že se není čeho bát a že je všechno v pořádku. Je to s ním ve stylu "jeden krok vpřed, dva kroky vzad", ale on si ten čas zaslouží. Opravdu jo :-)

Je absolutně submisivní a nekonfliktní s jinými zvířaty - ostatní psy má rád, vyhledává jejich společnost a následně po nich vše opakuje. V dočasné péči přišel do kontaktu i s koňmi a kromě zvýšené ostražitosti opět nebyl problém.

Rozhodně nedoporučujeme lidem, kteří nemají žádné zkušenosti se psy. Potřeba bude velká dávka trpělivosti, odhodlání a víry. Také pamlsků a vlídných slov. :-) A až se podaří porazit jeho "démony v hlavě", bude Čukova láska k Vám silnější než si vůbec dokážete představit. Doporučujeme jako psího společníka k vyrovnanému Vašemu psovi - takové soužití Čukovi velmi prospívá a vyhovuje.

Je očkovaný, čipovaný a kastrovaný. Bude to ještě běh na dlouhou trať než pochopí, jak svět funguje. Již teď ale můžeme říct, že dělá pokroky každým dnem a opravdu se snaží být "normálním" psem, ale stále to není úplně ono. Nutno počítat také s tím, že změna prostředí bude opět velká změna - tudíž se vyzbrojit časem, trpělivostí a pozitivním myšlením. :-)

Pro více informací či domluvení si návštěvy našeho útulku, volejte na tel. číslo 602 144 145.

Více na : https://dog-planet.cz/psi-k-adopci/