ŽOFIE

Pohlaví

Fena

Věk

2 roky

Velikost

Malý (do 30 cm)
Icon: Fena 2 Icon: Malý (do 30 cm)
Kříženec
Říhův atlas plemen

Vhodný pro

  • Hodí se k dětem
  • Kočičí kamarád
  • K jiným psům
  • Pro začátečníky
  • Na zahradu
  • Do bytu
  • Pro aktivní majitele

Doplňkové údaje

Barva: Hnědá
Tetování: Ne
Kastrovaný: Ano
Handicapovaný: Ne

Kde se nachází

Místo nálezu: Nový Jičín
Region: Moravskoslezský
Datum nálezu: 02.11.2022
Akt. umístění: BoudaBudka - pomoc psům, z.s.

Podrobný popis

ŽOFIE

Žofinku jsme převzali do péče 2.11.2022, pochází z přemnožené smečky cca 60 psů. Je proto zvyklá na psí společnost. Hledáme pro ni domov, kde bude mít psího kamaráda nebo kamarádku. Žofie je v přítomnsti druhého psa šťastná. Je sice mazel, miluje lidi, ale pokud je sama jako jediný pes, je smutná. Případně by jí stačil i kočičí společník. Ale pouze domácí kočka, ne kočka po celý den venku a Žofinka sama doma. Žofka je kastrovaná, do adopce může od 31.3.2023

Žofie je malá, cca dvouletá fenka, váží 5 kg, ale trošku by ještě měla přibrat. Do spolku přišla březí, nyní odjíždějí do nových domovů štěňata. Pak čeká Žofii kastrace a k adopci bude připravena koncem března. Již nyní ale hledáme vhodný domov. Žofie dosavadní život trávila s ostatními psy na dvorku. Nebyla zvyklá na procházky, nikdo ji nic neučil. Výchova, základy poslušnosti - to čeká na nového majitele. Žofie je ale šikovná, zvyká si na vycházky v postroji a na vodítku. Občas se plete pod nohy, občas si není jistá, ale na vycházku jde ráda. Není ale zvyklá na ruch města. Hledáme tedy domov spíš v klidnějším prostředí. Nejraději do domku se zahradou. Byt není úplně vhodný pro případ, že bude o samotě zpočátku štěkat. Pelíšek ale musí mít v teple, čas chce trávit s lidmi. Hledáme domov, kde bude Žofie členem rodiny. A pokud bude muset být sama doma, bude moci být někde, kde nebude vadit pár škrábanců. Věříme, že jakmile se Žofinka zapojí do života rodiny, bude nít pravidelné vycházky a bude účastna všeho (téměř) dění, rychle si zvykne a naučí se odpočívat a čekat v klidu. Zatím ale takový život neznala, proto je třeba počítat s tím, že to chvilku bude trvat. Hygienu už docela zvládá a při pravidelném venčení to brzy dotáhne k dokonalosti.

Máte-li o Žofinku zájem, napište nám, proč jste si vybrali právě ji. Také napište kde bude bydlet, co a kdo ji u vás čeká, jak dlouho bude bývat sama doma, jak budete trávit společný čas,... čím více toho napíšete, tím lépe. Vždy se snažíme vybrat domov tak, aby byl spokojený pes i noví majitelé. Žofinka je v okrese Nový JIčín.