Bat

Pohlaví

Pes

Věk

4 roky

Velikost

Střední (31-60 cm)
Icon: Pes 4 Icon: Střední (31-60 cm)
Kříženec
Říhův atlas plemen

Vhodný pro

  • Hodí se k dětem
  • Kočičí kamarád
  • K jiným psům
  • Pro začátečníky
  • Na zahradu
  • Do bytu
  • Pro aktivní majitele

Doplňkové údaje

Barva: Hnědá
Tetování: Ne
Kastrovaný: Ano
Handicapovaný: Ne

Kde se nachází

Akt. umístění: Voříškov z.s.

Podrobný popis

Bat

Kříženec, 2 roky

Příjem 28.10.2022

 

Batík už si s námi prošel dlouhou cestu. Byl i chvilku v novém domově, ale protože je komplikovaný a ještě ke všemu má vážné zdravotní potíže, vrátil se zpět k nám.

Ze zoufalé trosky, plné mokvajících lézí po těle, a rozpadající se kůže na tlapkach je z něj teď velký fešák a sympaťák. Když k nám v roce 2022 přijel, byl jak tělo bez duše. Jen ležel, jedl jen z ruky, měl bolesti. S veterináři se nám ho povedlo znovu postavit na nohy a i přes nepříznivou diagnózu systémový lupus, se pomocí speciálních diet, péče o kůži a lékům drží a hlavně se ze života těší.

Batík je svéráz, miluje procházky a vále í se v trávě.  Je to veliký mazel a nenažranec. Může baštit od rána do večera. Dnes už víme, že jeho čas tady s námi je omezený, ale dokud bude mít radost a bude chtít bojovat, budeme bojovat s ním!

--------------

10/2022

Batův příběh u nás se začal psát telefonátem z vereriny. " Je tu pes se zánětem kůže. Můžete se o něho postarat vy?

A jak to asi vidí Bat?

Ahoj lidi, jsem Bat a měl jsem to mít spočítané.
Majitelé mne před pár dny odvedli na veterinu, napřed s tím že potřebuji vyléčit a následně došlo na hovory o poslední injekci. Co je k tomu vedlo? Nevím.
Naštěstí pro mne, pan doktor mým lidem vysvětlil, že takhle se to neřeší a domluvil mi místo ve Voříškově. Jsou tam známí tím, že k sobě berou z velké části právě pejsky, kteří někdy někoho kousli. No a to jsem, přiznávám, provedl i já.
Teď jsem v útulku a mám znovu šanci na život.

Bat je asi dvouletý kříženec, váží 40kg. Je to trochu bojínek, ale lidi které zná má rád. Bohužel měl být uspán. Pokousal majitelku, nezvládali ho, nevychovali ho. Báli se ho, nebyli schopni řešit jeho zdravotní problémy a zašlo to hodně daleko. Nakonec je napadlo to nejhorší řešení a to nechat Bata jít. 

V dnešní době, kdy se lidi psů zbavují v neuvěřitelných počtech, útulky praskají ve švech, adopce nejdou a útulky tak nejsou schopny psy pobrat, slýchám slova "budeme ho muset nechat utratit" bohužel velmi často.
Pomalu se začínám bát brát telefon. Přijde další výhrůžka utrácením? Co když to nebude jen výhrůžka a zase přijde o život nevinné zvíře, na které jsme neměli místo... Je to depresivní a těžké psychicky zvládat.

Bat měl štěstí v neštěstí.
Trpí ale ošklivým zánětem kůže, při doteku mu léze krvácí a tlapky se mu v podstatě rozpadají. Nemůže moc dobře chodit. Má bolesti, svědí ho celý kožíšek. 

 

----------------

 

Budeme hrozně moc vděční za podporu. Léčba Batíka je nákladná a nekonečná.

 

Číslo účtu 2500648929 / 2010 do zprávy pro příjemce uveďte prosím Bat

 

Děkujeme