MAX - našel domov

Pohlaví

Pes

Věk

6 let

Velikost

Střední (31-60 cm)
Icon: Pes 6 Icon: Střední (31-60 cm)
Kříženec
Říhův atlas plemen

Vhodný pro

  • Hodí se k dětem
  • Kočičí kamarád
  • K jiným psům
  • Pro začátečníky
  • Na zahradu
  • Do bytu
  • Pro aktivní majitele

Doplňkové údaje

Barva: Hnědá
Tetování: Ne
Kastrovaný: Ne
Handicapovaný: Ne

Kde se nachází

Místo nálezu: Volfartice
Region: Liberecký
Akt. umístění: Městský útulek pro toulavá a opuštěná zvířata Děčín

Podrobný popis

MAX

Přijat 14.10.2022. .Max je asi 5 let starý kříženec plemene bull, kterému díky zásahu KVS začíná lepší život, než který měl bohužel doposud. Neznámý majitel ho prý údajně vyhodil v lese, nálezce, který ho "údajně" našel v lese před dvěma měsíci se řetězem zarostlým do masa, zdravotní stav psa neřešil, a ani ho dle stavu pořádně nekrmil. Co je na tom pravdy??? Max musel strašně trpět bolestí a dlouhou dobu, protože mu kovovým obojkem již prorůstala kůže i maso... Copak tohle nikdy neskončí? Proč musí zvířata stále trpět, proč si je pořizují "špíny", kterým jsou zvířata fuk, a kterým je jedno, že zvíře trpí...
Max byl po příjmu ihned odvezen do ordinace, kde mu pod narkózou náš veterinář vypreparoval kovový obojek z masa. Dostal antibiotika a čeká ho denní ošetřování rány. I když je Max přátelský, z ošetřování rány moc není nadšený, protože ho to bolí. Antibiotika baští pomalu samotné, jak je hladový. Je to žalostné, co musel prožít. U nás bude mít tu nejlepší péči a budeme se snažit, aby se dostal k člověku, který si ho bude vážit a bude o něj pečovat. Psy moc nemusí, takže ideálně do rodiny jako jedináčka a bez dětí. Je hyperaktivní, trošku těkavý, hodně vázaný na krmení a pamlsky. Jeho nový páníček bude mít muset opravdu dost zkušeností s těmito plemeny. Není vhodný do smečky a k jiným zvířatům. Budeme rádi, pokud podpoříte formou virtuální adopce péči a léčbu o tuhle nešťastnou dušičku, která toho už dost vytrpěla. Podporu směřujte přímo na jeho jméno. Moc za něj děkujeme.
Foto v den příjmu do útulku: https://www.facebook.com/media/set/?set=a.446818984231037...
Aktualizace 14.12.2022

Max je zcela zhojený a v pořádku. Krásně přibral, nasvalil se. Rád se mazlí, rád si hraje a je hyperaktivní, k neutahání. Na vodítku umí chodit.
https://www.facebook.com/media/set/?set=a.479911657588436...