SET

Pohlaví

Pes

Věk

3 roky

Velikost

Velký (61 cm a více)
Icon: Pes 3 Icon: Velký (61 cm a více)
Kříženec
Říhův atlas plemen

Vhodný pro

  • Hodí se k dětem
  • Kočičí kamarád
  • K jiným psům
  • Pro začátečníky
  • Na zahradu
  • Do bytu
  • Pro aktivní majitele

Doplňkové údaje

Barva: Šedá
Tetování: Ne
Kastrovaný: Ne
Handicapovaný: Ne

Kde se nachází

Místo nálezu: Česká Lípa
Region: Liberecký
Akt. umístění: Městský útulek pro toulavá a opuštěná zvířata Děčín

Podrobný popis

SET

Aktualizace 31.7.2023

Set je kastrovaný. Celkem se zklidnil, s lidmi komunikuje, i s cizím člověkem to není napnuté. V klidu se seznámí, vezme pamlsek a nic nevymýšlí. V autě jezdí v pohodě, ale nemá rád uzavřené boxy, tam ho nejde ani pod nucením dostat. Do kufru auta si sám skočí, sedne a čeká. Hodně zmohutněl, má sílu. Jako parťák k domu se zahradou bude super. K lidem, kteří mají s těmito plemeny zkušenosti, bude bezva. Na vodítku sice tahá, ale dá se s ním bez problémů cvičit. Umí sedni, lehni, za dlabanec dělá pomalu stojky na hlavě, mazlí se. Už se to naučil. Náhubek také už nosí, i když se ho občas snaží sundat. Vhodný do rodiny bez dětí.
Aktální váha 48 kg.

Set je asi 2 roky starý krásný kříženec mollosoidního plemene. Set byl na návrh KVS údajnému majiteli odebrán pro týrání.. Set se odebíral za pomoci sedace, k lidem se nejevil přátelsky a to i po přijetí do útulku. Za chvilku se ale srovnal, a začal komunikovat, i když omezeně. Musí se s ním velice opatrně. Na Seta funguje více mužská autorita, ženy moc neposlouchá. Svým způsobem je to ještě mladý pes, který zkouší, kam až může zajít. Výšku má 60 cm a váží pře 40 kg. Bude vhodný pro zkušenějšího a na hlídání. Ideálně do rodiny bez dětí, s domečkem a velkou zahradou.
Aktualizace: Na vodítku chodí v pohodě, psí samce opravdu nemusí. Rád se nechá pohladit, ale moc to nevyžaduje. Najít adekvátní stabilní domov o tohoto krásného velkého psa, nebude v dnešní době jednoduché. Proto budeme moc vděční za podporu formou virtuální adopce směřované přímo na jeho jméno.
https://www.facebook.com/media/set/?set=a.479911657588436...