Chip - zemřel

Pohlaví

Pes

Věk

15 let

Velikost

Střední (31-60 cm)
Icon: Pes 15 Icon: Střední (31-60 cm)
Říhův atlas plemen

Vhodný pro

  • Hodí se k dětem
  • Kočičí kamarád
  • K jiným psům
  • Pro začátečníky
  • Na zahradu
  • Do bytu
  • Pro aktivní majitele

Doplňkové údaje

Barva: Žlutá
Tetování: Ne
Kastrovaný: Ne
Handicapovaný: Ne

Kde se nachází

Místo nálezu: Mělník
Region: Středočeský
Datum nálezu: 29.07.2022
Akt. umístění: DogPlanet - útulek Mělník
Evidenční číslo: 104/22

Podrobný popis

Chip

Evidenční číslo 104/22, odložen 29.7.2022 

Plemeno: kříženec labradora
Pohlaví: pes
Rok narození (cca): 2009
Datum nálezu: odložen 29.7.2022
Velikost: střední ( pod kolena )

Nenechte ho, prosím, moc dlouho čekat. Byl na stará kolena vytržen od milované paničky, nechápe proč a jak se to stalo, o samotě neskutečně strádá a trpí. Potřebuje společnost, potřebuje být opět milován.

   Chip byl adoptován z našeho útulku již v roce 2010 jako roční pejsek. (Přiložena i fotka, jak vypadal mladý.) Celý svůj život trávil s milovanou paničkou, žili pro sebe navzájem. Bydlel v bytě, chodil na procházky, jezdil na výlety a měl vždy plnou misku dobrého jídla.

Bohužel z velice vážných zdravotních důvodů majitelky se musel nyní vrátit zpět k nám. V jeho téměř třinácti letech je to pro něj samozřejmě šok a neuvěřitelné zklamání. První dny bylo vidět, jak je mu těžko a neví, co se smutkem, který se v něm hromadil. Jenom polehával, skoro nereagoval, nic se mu nechtělo. Byl na něj opravdu smutný pohled. 

Musíme také podotknout, že se k nám vrátil silně obézní. Nejedná se o nějakých pár kil navíc, je to opravdu velký nadbytek a Chip bude muset nutně zhubnout - kvůli nožičkám, kvůli srdci a obecně kvůli celkové formě. Tento stav přisuzujeme především minimálnímu pohybu v posledních letech (z důvodu nemoci majitelky) a k tomu nepřiměřenému množství krmiva a dobrůtek. Naštěstí jinak se jeví úplně zdravý a kromě bradavičky na zadní noze ho nic netrápí; i ta je ale zřejmě jen estetickou vadou. Po zhubnutí to bude opět krásný, zdravý a doufejme i šťastný pes.

Nyní už se Chipík opět usmívá. Stává se novým oblíbencem našich venčitelů, protože i přesto, že na procházkách chodí pomalu, miluje je a je na nich skvělým společníkem. Když vidí vodítko, radostně začne poskakovat a běží (normálně bychom to považovali za rychlejší chůzi, ale u Chipa se jedná o běh) k brance, jen aby už mohl pozdravit svou návstěvu a vydat se na procházku. I v našem výběhu si už začíná sem tam hrát s hračkami, čím dál tím více se s námi chce mazlit, hrát si.. a to vše je vidět nejen na jeho zlepšující se psychice, ale i na váze - už zhubl celá dvě kila.

Je téměř dokonalý - nemá problém s dětmi, je čistotný, vnímavý, hravý a hlavně neskutečně věrný a oddaný. Několikrát už byl i na výletě, kam jel autem a dle slov venčitelky, se choval naprosto ukázkově. Jediný možný problém je s jinými psy - ne každý se mu líbí, tak je potřeba na to myslet a dávat pozor. U nás se kamarádí s fenkou Kikinou a pejskem Matýskem, ale je pravda, že oba jsou velikostně menší než on. S většími se obvykle necítí dobře a je nervozní. Proto by potřeboval být jedináčkem, popřípadě mít menšího společníka než je on. Nejlépe přijet vyzkoušet k nám, zda by si sedli nebo ne. :-)

 

Chip hledá domov v bytě, rozhodně to není zahradní pejsek. Bude raději psím jedináčkem; kdyby měl mít psí společnost musel by to být pejsek velikostně menší a ideálně fenka. Nutno předem vyzkoušet, vybírá si. Doporučujeme ke starším lidem či rodině, která hledá milého společníka pro trávení společných chvil. Potřeba ale dodržovat striktní dietu, dokud se nedostane do nějakého přijatelného hmotnostního stavu.

Je očkovaný, čipovaný a na svůj věk velice vitální. Uvítá s radostí každou návštěvu, nejraději takovou, která ho vezme na procházku a pak bude dlouho drbat a mazlit. Přijďte ho navštívit a přesvědčete se i Vy, jak skvělým psem Chip je.

Pro více informací či domluvení si návštěvy našeho útulku, volejte na tel. číslo 602 144 145.

Více na : https://dog-planet.cz/psi-k-adopci/