Max - našel domov

Pohlaví

Pes

Věk

2 roky

Velikost

Střední (31-60 cm)
Icon: Pes 2 Icon: Střední (31-60 cm)
Říhův atlas plemen

Vhodný pro

  • Hodí se k dětem
  • Kočičí kamarád
  • K jiným psům
  • Pro začátečníky
  • Na zahradu
  • Do bytu
  • Pro aktivní majitele

Doplňkové údaje

Barva: Žlutá
Tetování: Ne
Kastrovaný: Ne
Handicapovaný: Ne

Kde se nachází

Místo nálezu: Příbram - Rožmitálská ulice
Region: Středočeský
Datum nálezu: 26.05.2022
Akt. umístění: Psí útulek Lazec

Podrobný popis

Aktualizace duben 2023: 

MAX EV.Č.9 – 1,5 – 2 letý kříženec obřího plemene. Do útulku přišel s pubertou mladého pejska, neznal téměř nic, žádná socializace, na jakékoliv nové podněty reagoval nepřiměřeně a divoce. Po roce v útulku je již na jeho chování znát, že nám Maxík dostal rozum a jeho dospívání jde správným směrem. Je přátelský, miluje lidi. Před dětmi se z něho stane veselý klaun, který si užívá jejich pozornosti a přítomnosti. Jeho oblíbené ,,HAJÍ“ je odzbrojující. Ale i tak ho doporučujeme zkušenému chovateli, přeci jen je to obřík.

Max je kříženec labradora cca 1 rok starý, temperamentní a velice mazlivý. Odchycen byl 26.5.2022 v Příbrami na Rožmitálské ulici.

Informace od venčitelů - "Maxík je velký a silný pes. Na procházkách má dost rychlé tempo, trošku tahá, ovšem není to nic co by se nedalo pravidelnými procházkami zvládnout. Maxík poslechne na povely, ale chce to malinko důraz na hlase, přeci jen to je velké plemeno. Venku ho vše zajímá, pořád pobírá a očuchává co mu pod nos přijde. K lidem je velmi přátelský, pokaždé vrtí ocáskem a to i na cizí lidi co prochází kolem. Na cizí pejsky reaguje někdy až moc. Z toho co jsme vypozorovali to není negativní reakce. Uši má dopředu, ocásek nahoru, ale štěká až naříká. Určitě to není ten zlý útočný štěkot. Spíš nám to připadá že si chce hrát, ale moc neví jak. Socializace s jinými pejsky asi moc neproběhla než de do útulku dostal, a je hodně hrr. Ale určitě to není nic na čem by se nedalo pracovat.
Maxík má velkou sílu, takže je potřeba při setkání s jinými pejsky páníček který už má zkušenost s velkými psy.
Ale pokud jdeme sami bez ostatních pejsků okolo nás, jdu s ním i já bez jakéhokoliv problému.
Maxík je velmi mazlivý obřík, je vidět že mu chybí kontakt. Neskutečně rád se nechá drbat, rád se objimá a dá i pusinku.
Je sice velký, ale je to hodný pes který potřebuje lásku. Míša"