MARKO - našel domov

Pohlaví

Pes

Věk

7 let

Velikost

Malý (do 30 cm)
Icon: Pes 7 Icon: Malý (do 30 cm)
Kříženec
Říhův atlas plemen

Vhodný pro

  • Hodí se k dětem
  • Kočičí kamarád
  • K jiným psům
  • Pro začátečníky
  • Na zahradu
  • Do bytu
  • Pro aktivní majitele

Doplňkové údaje

Barva: Černá
Tetování: Ne
Kastrovaný: Ne
Handicapovaný: Ne

Kde se nachází

Místo nálezu: Kopřivnice
Region: Moravskoslezský
Datum nálezu: 01.01.2022
Akt. umístění: BoudaBudka - pomoc psům, z.s.

Podrobný popis

MARKO hledá domov 
 
Marko (Mareček) bydlí v domově NaNovo p.o. (původně je z útulku ve Vlčovicích). Cca před 4 lety ze zařízení utekl a srazilo jej auto - je po operaci zad. Od té doby má problémy s páteří. Neměl by chodit po schodech.
Vzhledem k tomu v jeho dosavadním domově již nejsou schopni zajistit takovou péči, kterou potřebuje. V domově má nyní místečko v patřeš a musí při každém venčení zdolat schodiště.
Z počátku je Mareček ostražitý, ale po bližším kontaktu je přátelský a věrný pes, vděčný za každé pohlazení. Kvůli jeho počáteční nedůvěřivosti není vhodný k malým dětem. Občasná návštěva dětí se vždy dá vyřešit. Starší děti, které pochopí, že musí Markovi dopřát dostatek prostoru a klidu a kontakt nechat na jeho vůli, tam by problémm být neměl. 
V případě, že doma najdete pro Marka TRVALÉ místo, předáme kontakt na vedoucí služby Domova NaNovo. Pracovníci domova s vámi adopci dojednají. 
Hledáme pro Marka případně ale i dočasné umístění, V tom případě, budeme jako spolek hradit veterinu i krmení a psíka převezmeme od Domova NaNovo našim jménem. Markovi pak budeme dále  hledat trvalý domov. Nikdy ale nevíme jestli a za jak dlouho se to podaří. Může to trvat měsíc nebo i roky. S tím je třeba při převzetí pejska do dočasné péče počítat. 
Marko by uvítal domov v domku s přístupem na zahradu bez (nebo s minimem) schodů. Pelíšek musí mít v domě, v teple. Bolavá záda musí být před zimou chráněna.  V domě s výtahem je to samozřejmě také možné.  Na žádné dlouhé tůry už to není.