BEN - nachází se u majitele v Praze - našel domov

Pohlaví

Pes

Věk

3 roky

Velikost

Velký (61 cm a více)
Icon: Pes 3 Icon: Velký (61 cm a více)
Říhův atlas plemen

Vhodný pro

  • Hodí se k dětem
  • Kočičí kamarád
  • K jiným psům
  • Pro začátečníky
  • Na zahradu
  • Do bytu
  • Pro aktivní majitele

Doplňkové údaje

Barva: Černá
Tetování: Ne
Kastrovaný: Ne
Handicapovaný: Ne

Kde se nachází

Místo nálezu: Praha - Pankrác
Region: Praha
Akt. umístění: Depozitum chlup - nechlup

Podrobný popis

Našel domov u své dočasné ošetřovatelky.

16.8.2022 Ben má konečně bezpečnou a vhodnou dočasnou péči. Teď mu budeme hledat jeho vysněný domov. Je ideální pro aktivní pani, která uvítá pořádně akčního 40kg parťáka, který parádně funguje za pochvalu. 
Neměl snadný začátek a rodina, která si ho pořídila nezvládla ani jeho socializaci ani výchovu. Momentálně si zvyká i na muže. V dočasném domově funguje s menšími fenkami.
Ben má těžkou separační úzkost, vydrží opravdu hodiny štěkat a nepomáhá mu ani společnost jiného člověka nebo feny. Potřebuje svého člověka mít neustále u sebe. Optimální bude dům se zahradou, se spaním uvnitř.  

20.4.2022 Ben stále hledá svůj vysněný domov. Bez dětí ideálně  v klidnější lokalitě, nebo u zkušenějších majitelů, kteří si poradí s jeho temperamentem a zaměstnají mu tělo i mysl. 

BEN
Je 2 roky mladý 40 kg pes. Nejspíš jde o křížence labradora a 'bulla' (amstafa). 
Je to ideální pes jednoho pána/paní. Je oddaný a výborně funguje na pochvalu od "svého člověka". Potřebuje pravidelný režim s jasnými pravidly, které mu někdo trpělivě vysvětlí. Bití si u svých původnich majitelů zažil dost. Ben akutně hledá nový domov nebo alespoň dočasnou péči. Kde by měl své místo. Pobyt u původniho majitele mu nesvědčí a psychicky ho deptá. Majitel o něj nestojí. Už ho i odložil na 3 dny do útulku, odkud se Ben vrátil ještě rozhozenější, než byl. Současnou situací se nadále prohlubuje jeho nedůvěru v lidi. Ben je mladý pes a rozhodně není zlomený a na odpis. Již půl roku s ním pracuje dobrovolnice ve svém volném čase.  Ale Ben trochu stagnuje. A najít mu vhodný náhradní domov je momentálně stěžejní, aby se posunul dál.
Videa ke shlédnutí veselého Bena na vycházce zde nebo zde

Ben je temperamentní živel plný nevybouřené energie. Byl by vhodný na canisscross a dlouhé túry. Bohužel Ben trpí separační úzkostí a dokáže v bytě úpěnlivě štěkat do naprostého vyčerpání. Pokud se nudí, tak začne vymýšlet hlouposti a likvidovat zařízení bytu. Přítomnost feny by to po zvykací lhůtě mohla zlepšit, ale v prvé řadě by musel být několik měsíců pod dohledem. A za tu dobu už se nechá odbourat i separačka.

Přivolání zvládá (ne od psů), feny po seznamení miluje a i od výrazně menší si nechá ledacos libit. Hlídá si misku s vodou i žrádlo, ale není u toho agresivní. Pokud ma svého páníčka, tak si hlídá i jeho před ostatními psy. Ale po zvykačce by pravděpodobně mohl do domácnosti, kde už fenka je. Kastrované psy dokáže tolerovat, ale do jedné domácnosti je doporučit nelze.
Bohužel i děti se na Benovi nepěkně podepsaly a přispěly k jeho nedůvěře v lidi. Navíc je schopný se ohnat, pokud situaci nechápe anebo ji vyhodnotí jako ohrožující.
Ben by určitě zvládl ostrahu objektu, ale miluje spolupráci s člověkem a kdejakou zábavu. Je zvědavý na to, co se v domácnosti děje. Bude vám asistovat u mytí hlavy, i se s vámi dívat na televizi pod jednou dekou. Baví ho poslušnost, když ví, co má dělat. Nabízí překonávání překážek - kladinu, áčko, přeskoky, jen aby si vydělal pochvalu. Překážky se naučil skákat sám, jen pobytem na psím hřišti bez ostatních psů. Byl by úžasný psí sportovec, pokud by se mu někdo věnoval zaměstnal mu hlavu i tělo. Chuť pracovat a zavděčit se má. Určitě je nezbytná zvykačka na seznámení. Ben se nedá uplatit pamlsky, prokoukne vás schválí, nebo ne. Samozřejmě, pokud se budete zamlouvat dobrovolnicím, tak vám rády pomohou si Bena získat. Nachází se v Praze.

Pro Bena hledáme opravdu dobrý domov, ideálně v domku se zahrádkou, kde by vypustil alespoň trochu energie, se spaním uvnitř nebo v bytě. Odloučení od člověka nesnáší a sám by na zahradě začal velice rychle vymýšlet lumpárny, přeskakovat a podhrábávat plot a jiné psí kusy.
Ben neumí na vodítku, zatím to bere jako hru na přetahovanou, ale ve svém bullím měřítku dokáže pořádně tahat. Ben potřebuje důsledné (nikoliv tvrdé) nastavení pravidel, která budou platit za všech okolností a bude se na ně moci spolehnout, stejně jako se potřebuje spolehnout na svého člověka, že ho "ochrání" před tím, aby mu bylo ublíženo. Dobrovolnice říká, že na vše potřebuje více času, aby to zpracoval a vyhodnotil. Ale projevuje se jako nadprůměrně inteligentní a učenlivý pes. Zvládl jízdu metrem i eskalátory. Rozhodně to není ztracený případ.
Pokud si ho vezme nějaký nadšenec bez rozmyslu, tak na to doplatí především Ben a bude z něj "putovní bull kříženec", v lepším případě nakonec skončí v útulku s nálepkou agresivní. Na to je, ale ještě moc mladý a tvárný. V horším případě skončí někde uvázaný v lese, nebo zavřený v kotci do konce života  jako nezvladatelný.
Kontaktovali jsme všechny pražské organizace, a bohužel mají teď všichni plno, případně nemají kapacitu na takto velkého a energického psa. Situace je opravdu akutní a je s podivem, že se majitel Bena ještě nezbavil a do velké míry tomu pomáhá práce dobrovolnice.
Na mnoha facebookových stránkách byl inzerován více jak půl roku a majiteli už dochází trpělivost.

Nemáte náhodou ve svém okolí někoho zkušeného, komu by Ben přesně vyhovoval? Kdo by ho nezatratil s prvním zavrčením a s  kým by si rozuměl? Protože jestli vás Ben přijme za své, tak jste jeho na celý život a položil by za vás život. Bude vás zbožňovat a udělá doslova vše, co vám na očích uvidí. Třeba snese modré z nebe, když o to budete stát. Pokud se na Bena tlačí, tak se pěkně bullovsky "šprajcne" a nejde s ním hnout. Jediná cesta je klidné vysvětlení, co má dělat a pomalá manipulace. Jasné pokyny a pravidelný režim, díky kterým získá jistotu a porozumí světu kolem.

Dáte Benovi šanci? I sdílením mu pomůžete.
Nachází se v Praze - Pankrác. Dobrovolnice, která s nim pracuje je též z Prahy a případné chovaní a pomoc v soužití je možné s ní kdykoliv konzultovat a domluvit se na společném tréninku. Proto by bylo ideální, aby byl budoucí majitel z okolí Prahy, ale rozhodně to není podmínkou.

Kontakt na zprostředkovatele je: 774 423 060
email: kopecka.maja@seznam.cz
Pes je u majitele jen pomáháme s inzercí.
Napište úvodní informace o Vás. Čím Vás Ben zaujal, co s ním plánujete dělat, kde bydlíte a s kým. Jak trávíte dovolené, jaké máte zkušenosti se psy. Zkrátka takové to úvodní info, abychom měli představu.