BELLO, dobrák od kosti, hledá milující domov - našel domov

Pohlaví

Pes

Věk

13 let

Velikost

Střední (31-60 cm)
Icon: Pes 13 Icon: Střední (31-60 cm)
Kříženec
Říhův atlas plemen

Vhodný pro

  • Hodí se k dětem
  • Kočičí kamarád
  • K jiným psům
  • Pro začátečníky
  • Na zahradu
  • Do bytu
  • Pro aktivní majitele

Doplňkové údaje

Barva: Hnědá
Tetování: Ne
Kastrovaný: Ano
Handicapovaný: Ne

Kde se nachází

Akt. umístění: SOS for PETS

Podrobný popis

Bellko je 10 - 11tiletý kříženeček jezevčíka s hmotností 13 kg, s hygienickými návyky. Je čipovan, kompletně očkovaný a už i kastrovaný, byly mu zároveň očištěny zoubky od kamene. Byly mu udělané kompletní krevní vyšetření (hematologie, 17-parametrově biochemie a vyšetření SDMA), všechny výsledky měl v normě. Při testu CaniV-4 na kleštěmi a komáry přenášené nemoci se však zjistila pozitivita na anaplazmu, a tedy momentálně užívá ještě 2x denně Dohyhexal. Jinak je zdravotně v pořádku.

Bellko žil u staré paní na dvorku. Jelikož neměla dobře zabezpečen pozemek a ani se mu moc nevěnovala, utíkal a toulal se po vesnici. Když paní zemřela, na toulky chodil ještě více. A tak ho syn majitelky zanesl do útulku, jak už to bývá, když děti zdědí dům, ale o zvířátka nejsou ochotné se postarat.

Bellko je skromný, pokorný a vděčný pejsek, velmi vděčný za milé slovo a pohlazení. Rád papá, v bytě se chová vzorně, nic neničí, nemá tendenci značkovat. Vodítko zvládá bez problémů, s fenami, pejsky a štěňátky je snášenlivý.  Nejlépe do rodiny s dospívajícími dětmi, s domkem a zahrádkou. Nevíme, jak se chová ke kočičkám, ale předpokládáme, vzhledem k jeho povaze, že je ignoruje.

Domov pro naše pejsky hledáme pouze v bytě nebo v rodinném domě s neomezeným přístupem do domu - v žádném případě NE na trvalý pobyt venku. Podmínkou adopce je podepsání adopční smlouvy, předkontrola a uhrazení adopčního poplatku.