Dasty

Pohlaví

Pes

Věk

9 let

Velikost

Velký (61 cm a více)
Icon: Pes 9 Icon: Velký (61 cm a více)
Říhův atlas plemen

Vhodný pro

  • Hodí se k dětem
  • Kočičí kamarád
  • K jiným psům
  • Pro začátečníky
  • Na zahradu
  • Do bytu
  • Pro aktivní majitele

Doplňkové údaje

Barva: Žlutá
Tetování: Ne
Kastrovaný: Ne
Handicapovaný: Ne

Kde se nachází

Místo nálezu: Mělník
Region: Středočeský
Datum nálezu: 26.03.2021
Akt. umístění: DogPlanet - útulek Mělník
Evidenční číslo: 46/21

Podrobný popis

Dasty

Evidenční číslo 46/21, přijat 26.3. 2021

Plemeno: kříženec středoasijského pasteveckého psa
Pohlaví: pes
Rok narození (cca): 4.4.2015
Datum nálezu: odložen 26.3.2021
Velikost: velký

POKUD MÁTE O DASTYHO ZÁJEM, ZAVOLEJTE NÁM NA TEL. ČÍSLO 602 144 145 (9.00 - 17.00H). NA SMS ČI EMAILY NEREAGUJEME, pokud není domluveno jinak.

Dasty byl pořízen jako štěňátko labradora a jak už tomu tak bývá .. rostl, rostl, až přerostl. No a nakonec z něj vyrostl pořádý statný pes, ve kterém je spíše vidět a i povahou poznat kříženec středoasijského pasteveckého psa. Což, kdo tato dvě plemena alespoň trochu zná, každý uzná, že je od labradora poněkud rozdíl. Rodina ho milovala, ale s Dastym začali řešit víc a víc problémů. Neměl rád návštěvy, začal hlídat dům nejen před cizími, ale i svou rodinou. Bohužel nakonec došlo i k napadnutí a situace se vyhrotila, už nemohl zůstat dále.

V útulku jsme s Dastym dlouho "bojovali". Absolutně nekomunikoval, nestál o společnost, vyváděl tak, že se ani ke kotci nedalo přiblížit. Všichni, kteří se na Dastyho přijeli podívat a zhodnotit jeho stav, došli k závěru, že je to pes na uspání. Pro dobro všech. My to ale nevzdali a rozhodli se, že si Dasty druhou šanci zaslouží. 

Po pár týdnech se podařilo Dastyho poprvé vyvést ven a i když po nás několikrát vyjel, tak od té doby se chodí venčit pravidelně, dokonce jde občas i na procházku mimo útulek - samozřejmě s pevně nasazeným náhubkem. Na vodítku chodí krásně, procházky si velice užívá. Náhubek mu vůbec nevadí, venku se chová ukázkově. 

Dasty je pan pes s velkým sebevědomím, nenechá si od nikoho nic diktovat. Žádná výchova, výcvik u něj jen tak neprojde. Člověk si musí získat jeho důvěru, respekt a poté teprve se s ním dá pracovat. Je to spíše samotář, nemá rád větší skupiny lidí - a kor cizí návštěvy. Potřeboval by jednoho člověka, kterým mu bude vším a kterého bude respektovat. Vyhovoval by mu velký prostor, který by mohl hlídat před okolím. K tomu pevné zázemí kotce se zateplenou boudou. 

Je zvyklý na pobyt venku s pořádnou zateplenou boudou. Ocenil by velký zabezpečený pozemek, který by ho mohl střežit a považovat za svůj. 

Je očkovaný, čipovaný a pravidelně ošetřovaný proti vnějším i vnitřním parazitům.

Pro více informací či domluvení si návštěvy našeho útulku, volejte na tel. číslo 602 144 145.

Více na : https://dog-planet.cz/psi-k-adopci/