ROCKY

Pohlaví

Pes

Věk

3 roky

Velikost

Střední (31-60 cm)
Icon: Pes 3 Icon: Střední (31-60 cm)
Kříženec
Říhův atlas plemen

Vhodný pro

  • Hodí se k dětem
  • Kočičí kamarád
  • K jiným psům
  • Pro začátečníky
  • Na zahradu
  • Do bytu
  • Pro aktivní majitele

Doplňkové údaje

Barva: Hnědá
Tetování: Ne
Kastrovaný: Ano
Handicapovaný: Ne

Kde se nachází

Místo nálezu: Nový JIčín
Region: Moravskoslezský
Datum nálezu: 06.12.2020
Akt. umístění: BoudaBudka - pomoc psům, z.s.

Podrobný popis

Rocky - od 25.1.2022 NA ZKOUŠCE V NOVÉM DOMOVĚ

Rocky se 17.12. 2021 vrátil z adopce (je v tom zcela nevinně, nic nevyvedl) a znovu hledá domov (v novém domově byl od 9.1. do 17.12. 2021).
Nijak významně se nezměnil. Stále platí zmiňované níže. Doma se Rocky cítí dobře a jistě, venku to bude chtít ještě spoustu procházek, výletů, nových podnětů a psích kamarádů.

 Rocky je pes tak akorát. Ani velký ani malý. Ani lenoch ani šílenec. Pes, samec, kastrovaný, věk 2-3 roky, váha cca 9 kg. Rocky k nám přijel ze záchytných kotců z Bystřice pod Hostýnem. Tam se dostal po odebrání ze špatných podmínek, vystrašený, nijak nevychovávaný, neznalý procházek ani vodítka. Záchytné kotce hledaly pro Rockyho pomoc. Potřeboval do tepla a potřeboval se toho hodně učit. A stále potřebuje, to musí mít zájemci o adopci na mysli. Nabídli jsme pomoc a Rockyho převzali 6.12.2020 do péče. Potřebuje se sžít s civilizací. Potřebuje se naučit věci do běžného života s lidmi. Pomalu zjišťuje, že není potřeba se lidí bát, že postroj ani vodítko neznamenají nic špatného. Začínáme procházkovat. Se psy i bez. Stává se z něj neúnavný mazel. Rocky hledá domov u trpělivých lidí, kteří už ideálně nějakého pejska mají. Společnost dalšího psa Rockymu ve všem pomáhá. Snese se u nás se psem i fenou. Nevadí mu kočky. Mohl by se hodit i na nějaký psí sport nebo minimálně pro aktivní výletování či pro nadšence psích triků. Je to učenlivý atlet a akrobat. Na pamlsky je sice vybíravý, ale když už zhodnotí, že některé stojí za to, tak je to snaživec. Z útulku má naučený nousetouch První dny doma Rocky značkoval, ale už je to lepší. Občas za oknem hlídá (nebo smutní) více štěknutími než by musel, bude se hodit spíše do domu než do bytu. Raději bude s člověkem, co je více doma než v práci. Není to pes pro člověka, co dělá dvanáctky a bydlí v bytě. Není to nepřetržitý uštěkanec, ale je rád s lidmi. Občas doma šlohne nějakou sušenou ozdobu, ponožky nebo podsedák ze židle, vyložený ničitel to ale taky není. Rocky je takový normální pes pro lidi, kteří chtějí psa jako parťáka a rádi mu věnují kus svého času. Není to pes jen navenek, je to docela teplomil a gaučák. Bude rád doma vedle svých lidí. I když je to mladý aktivec a běhavec, umí se mazlit i opatrně a dlouho, mohl by se hodit i ke starším lidem, kteří zvládají procházky. Malé děti vyzkoušené zatím nemáme, ale do útulku za ním chodil chlapec, který chodí do 4. třídy ZŠ. Rocky je očkovaný, odblešený, čipovaný (v útulku) a teď i čerstvě po kastraci. Do nového domova půjde na adopční smlouvu, po úhradě adopčního poplatku. Pokud máte o Rockyho zájem, napište nám něco o sobě a o tom, do jaké rodiny by se měl pes začlenit. Rocky se nachází v dočasném domově na novojičinsku.