MÍŠÁNEK - našel domov

Pohlaví

Pes

Věk

13 let

Velikost

Malý (do 30 cm)
Icon: Pes 13 Icon: Malý (do 30 cm)
Čivava
Kříženec
Říhův atlas plemen

Vhodný pro

  • Hodí se k dětem
  • Kočičí kamarád
  • K jiným psům
  • Pro začátečníky
  • Na zahradu
  • Do bytu
  • Pro aktivní majitele

Doplňkové údaje

Barva: Červená
Tetování: Ne
Kastrovaný: Ne
Handicapovaný: Ne

Kde se nachází

Akt. umístění: Dočasky De De z.s.

Podrobný popis

"Moji milí budoucí páníčkové, rád bych vám pověděl svůj příběh a našel mezi vámi svoje lidské andílky, kteří by mě měli rádi.
Jmenuji se Míša a bude mi 8 - 9 let. Žil jsem s rodinou, ale o nějaké lásce a péči jsem jen snil. Moji lidé, mě měli jako otloukánka a živou hračku pro děti, občas jsem někomu upadl a jednou přišla i rána do hlavy. Od té doby skoro nevidím a mám trochu deformovanou lebku, což poznala teta doktorka na rentgenu. Přežil jsem děsivé věci, moje zuby byly obaleny nánosy kamene, že jsem téměř nemohl jíst. 
Dostal jsem se k tetě v pravou chvíli, když už jsem ani nečekal, že se něco změní. Vážím 4 kila, jsem nejněžnější a nejčistší dušička, kterou jste kdy poznali, ale jsem trochu jiný. Jsem nejistý bojínek, ale tulím se moc rád a potřebuju ochranitelskou ruku, láskyplnou náruč a vlídnou paničku na mazlení. Jsem dojemný tichý skřítek, co potřebuje pochovat a chránit, rozmazlovat a hýčkat. Hledám svého anděla, který mi tohle vše bezpodmínečně dá, Váš Míša."

Míšánek je maličký kříženec čivavy, je mu asi 8 - 9 let a vzdala se ho rodina, která se o něj nijak nestarala, naopak mu ještě i ubližovala. Přijel k nám velice zanedbaný, s nekoordinovanou chůzí, evidentně skoro slepý a hodně nejistý v pohybu, měl ze všeho strach, ale přesto se tulil s nadějí, že už bude dobře. Míša je velmi tichý a citlivý pejsek, následkem pádu nebo úderu do hlavy, téměř ztratil zrak a vykazuje mírné neurologické projevy, jako jsou občasné nekorigované pohyby, nebo točení do kolečka. Především, když je nejistý, nebo při změně prostředí či zažitého stereotypu, nebo když se lekne. Doma spinká v pelíšku, s pejsky je kamarád a rád by doma i hodného malého kámoše nebo kámošku. Hygiena není občas stoprocentní, není vhodný na procházky či výlety. Když ho spatříte, okamžitě máte pocit, že ho musíme ochraňovat a láskyplně obejmout.
Míša potřebuje životní jistotu, rutinu, bydlení bez překážek, schodů apod a pravidelný denní režim, na který si zvykne a není vhodné mu ho měnit. Když ztratí přehled o tom, kde je, tak se snaží schovat, začne chodit dokolečka, nebo těká hlavou. Kšíry i vodítko zná, ale strašně se bojí projít domem a být venku na rušné ulici. 
Na klidné zahrádce funguje perfektně, musí pro něj být ale bezpečná. Občas o věci zakopává, takže by mohl spadnout do bazénu, studny, díry apod.
Pro Míšu hledáme laskavé, vlídné a milující majitele, pouze 1 - 2 páníčky max. Není vhodný do rodiny s více členy, nebo s dětmi, potřebuje svou životní jistotu, neměnné klidné a tiché prostředí, pouze v domečku nebo bytě se zahrádkou, kde si bude šmejdit. Je to velmi milý, dojemný a mazlivý kluk, potřebuje se cítit bezpečně a ochraňovat.
Míša je odblešený, čipovaný, kastrovaný, s ošetřením zubného kamene, očkovaný. Podmínkou adopce je podpis Adopční smlouvy a úhrada adopčního poplatku, předchozí návštěva v dočasné péči v Praze, po dohodě s Ivetou. V případě vážného zájmu volejte na telefonní číslo 602 259 705, info o vás pište na mail: dipu@seznam.cz
Za fotky děkujeme Mirka Burgelová