Gucci

Pohlaví

Pes

Věk

4 roky

Velikost

Střední (31-60 cm)
Icon: Pes 4 Icon: Střední (31-60 cm)

Vhodný pro

  • Hodí se k dětem
  • Kočičí kamarád
  • K jiným psům
  • Pro začátečníky
  • Na zahradu
  • Do bytu
  • Pro aktivní majitele

Doplňkové údaje

Barva: Černá
Tetování: Ne
Kastrovaný: Ne
Handicapovaný: Ne

Kde se nachází

Akt. umístění: Pes pro život

Podrobný popis

Minulost Gucciho: Gucci odešel jako malé štěňátko nepopsané životem k mladým lidem, kteří se ho zbavili z neznámích důvodů a dali ho staršímu pánovi. Starší pán po nějaké době Gucciho předal poslednímu majiteli z důvodu, že ho fyzicky nezvládl poslednímu majiteli. Tudíž během prvního půl roku života, kdy malé štěně potřebuje tu největší péči a výchovu jen putoval a s chovatelkou tak tedy vystřídal 4 domácnosti.
Majitel žil v domě rodičů ještě s bratrem, po asi půl roce se odstěhoval a Gucci zůstal na starost hlavně matce a bratrovi majitele. Když poslední majitel přivezl Gucciho domů, postupem času zjišťoval (dle popisu chování), že Gucci byl s největší pravděpodobností týraný pejsek a bezpochyby fyzicky trestaný. Zhruba kolem 1 roku věku, kdy pejsek přichází pomalu ale jistě do puberty a v té době se odstěhoval i jeho poslední majitel se u Gucciho začala projevovat dominance? Pejsek zkoušel a zkoušel co vše mu projde a kam až může zajít. A jeho chování se dále stupňovalo až vyhrotilo k napadení otce majitele. Napadení nebylo bezdůvodné a ani kdykoliv předtím Gucci vystrkoval růžky nebylo bezdůvodné!!!
Guccimu se nedostalo po celou dobu řádné a správné výchovy a navíc v něm zůstalo mnoho bloků z předchozích domovů. Jak je známo lidem, kteří o tomto plemeni alespoň trošku něco ví, tak Bandog má dlouhou paměť a u Gucciho to platí dvojnásob. Ač se poslední "majitelé" nějakým způsobem snažili, bohužel na Gucciho nestačili. Výchova byla slabá a majitelé málo důslední. Gucci utíkal, musel být už stále s náhubkem a přivázán.
Aktuální Psychický stav Gucciho: Gucci jak již bylo psáno není ve své podstatě zlý pes, je jen nepochopený, je svým způsobem nevychovaný a je to taková hromádka nervů. Pokud je s ním člověk sám, je naprosto bez problémů, nebo aspoň k žádnému zatím nedošlo. Je chytrý, bystrý, dobře se s ním pracuje-když víte jak na něj. Občas je to o tom, kdo má větší trpělivost, ale Gucci je chápavý pes a hlavně si pamatuje. Někdy mám pocit jako vychovávat ČSV, 2x ho stejným kouskem neošálíte. Nesmíte na něho tlačit, vše musí jít pozitivní motivací, jakákoliv jiná nemá smysl a má opačný efekt. Guccimu nedělá problém ani rodina, děti, muži i když majitelka upozorňovala, že Gucci nesnese dospělé muže-toto se zatím nepotvrdilo. Fenečky miluje, pejsci mu nevadí, pokud se jimi necítí ohrožen. V posledním domově byl s pejskem, fenkou a kočičkami. Nic mu prý nedělalo problém. Co se venčení týká. Též už bylo zmiňováno. Gucci neumí chodit na vodítku a je to neuvěřitelný tahoun. Bohužel má zdravotní problémy (popíši dále), není v tuto chvíli možné s ním jít na procházku po ulici. Procházky jsou tedy řešeny autem dojet někam za obec, vypustit "Krakena" a na dlouhé stopovačce ho učíme volnější chůzi a přivolání. Venku si hlídá svého "pána" ale neútočí na kolemjdoucí lidi, psy, cyklisty, auta. Bojí se různých zvuků. Kdy začne Gucci vystrkovat růžky? když se bojí, znejistí -stačí opravdu  když na něj upoutá pozornost více lidí najednou, když není po jeho. Toť ve zkratce? vše o jeho chování.
Aktuální fyzický stav: Gucci krom dalších drobnějších zdravotních problémů, které se řeší , má co je horší -zvětšené srdíčko a špatné plíce, výrůstky v průdušnici. Čekáme na další výsledky testů proč a zda se s tím dá něco dělat. S tím je spojeno jeho štrašlivé chrchlání při chůzi na vodítku a to jak při tahu na obojku tak bohužel i na postroji. Proto jeho denní procházky zatím musejí fungovat v klidovém prostředí, než se naučí chodit volně. Mohu potvrdit, že vyšetřit Gucciho není žádný med, obdivuji trpělivost a statečnost paní doktorky a svoje ruce, že mi ještě drží na ramenou. Gucci musel být přispán, jinak opravdu není vyšetření v žádném případě možné. Jsem zvědavá jak budeme očkovat
Pokud mohu napsat svůj názor na Gucciho: Gucci ač bude vždy respektovat celou rodinu, je to , nebo se jeví jako bezpodmínečně pes pouze jednoho pána. Gucci potřebuje člověka ZKUŠENÉHO, vyrovnaného neoblomného, důsledného a takového, který mu opravdu dá své srdce. Na oplátku Gucci dá svůj život. Ano, Gucci je pes, který se pro svého pána obětuje, jen potřebuje pochopení, správnou péči a jasnou výchovu. Gucci se prostě zafixuje k tomu, kdo ho chápe a pomáhá mu v jeho nelehkém boji sám se sebou a tomu se naprosto odevzdá. Čím dříve Gucci takového pána najde, tím lépe pro něho. My s ním samozřejmě nějakým způsobem pracujeme a pracovat nepřestáváme, ale je to v celku k ničemu, protože při změně domova  bude vše zase od znova. Případnému opět opakuji zkušenému zájemci můžeme nabídnout (pokud máme a známe někoho v okolí jeho bydliště) základní výcvik a podporu zkušeného výcvikáře. -------------------------------------------------------------------
Pokud máte o Gucciho zájem, prosím napište nám přes naši fcb stránku, kde najdete i aktualizace a více fotek. Děkujeme. Odkaz na stránky přikládáme.