Norma k adopci

Pohlaví

Fena

Věk

12 let

Velikost

Střední (31-60 cm)
Icon: Fena 12 Icon: Střední (31-60 cm)
Kříženec
Říhův atlas plemen

Vhodný pro

  • Hodí se k dětem
  • Kočičí kamarád
  • K jiným psům
  • Pro začátečníky
  • Na zahradu
  • Do bytu
  • Pro aktivní majitele

Doplňkové údaje

Barva: Hnědá
Tetování: Ne
Kastrovaný: Ano
Handicapovaný: Ne

Kde se nachází

Akt. umístění: Azyl Dej pac !

Podrobný popis

Norma je asi 12letá kastrovaná fenka, možná kříženec německého ovčáka. Váží 17 kg a měří 43 cm v kohoutku. Norma je přes všechny své zdravotní obtíže moc hodná a veselá fenka, zvládne kratší procházku. Nejvíce ze všeho je ale umazlená. Velmi dobře vychází se psy a fenami. V předchozím útulku jí byla operována torze žaludku, sleziny a jater. Ještě předtím jí byla odstraněna bulka na boku. Zásadním problémem je do budoucna artritida a spondylóza. Normička si svoje prohnutá záda, prošlapy a křivý postoj zatím nijak nepřipouští. Když má radost, což je často, poskakuje a vlní se. Samozřejmostí je kloubní výživa.

26. 8. 2020 Norma v červnu, ještě před přijetí k nám, prodělala torzi žaludku a sleziny. Nyní na tom není příliš dobře (zřejmě nastaly komplikace právě po prodělané torzi). Má ochablý žaludek, který nepracuje, hromadí se v něm zažitina a z části je dilatovaný plyny. Laicky řečeno je jí špatně, bolí ji bříško, je nafouklá, nechce chodit. Normičku čeká kardiovyšetření, případně endoskopie. Momentálně je v intenzivním léčení, nejbližší dny ukážou. Držte palce, aby byla brzy zase v pořádku.

28. 8. 2020: Norma je výtečný pacient, baští s chutí svoji dietu, všelijaké léky a už nezvrací, je veselejší. Procházky ji zatím unavují, tak se nechá přemluvit na chviličku a hlavně má starost zaplout zpátky na postel. Příští týden ji čeká kontrola, doufáme, že zlepšení vydrží a jsme vděčni, ze máme novou naději.

5. 9. 2020: Normička byla po týdnu na kontrole na veterinární klinice Piketa. Paní doktorka konstatovala, že žaludek už není tak obrovský a částečně opět pracuje, nicméně je stále hodně zvětšený a z toho důvodu není zcela diagnostikovatelný. Zároveň Norma absolvovala kardiologické vyšetření, jehož výsledky jsou celkem příznivé, patrné opotřebení srdíčka je úměrné věku, takže v případě krize by byla možná celková anestezie. Normička má navíc mírnou anémii, dostává injekčně železo. Může to být způsobeno např. zhoršeným vstřebáváním živin v důsledku omezené funkce žaludku nebo krvácením do trávicího traktu. Jedna z možností dalšího postupu je revize bříška po operaci torze, kterou Norma prodělala v červnu, Upřesnila by se příčina potíží (může se jednat o prorůstání nádorem, krvácení po operaci do trávicího traktu, aj.). Vzhledem k tomu, že Normička je již starší dáma a pokud bychom zjistili, že v ní bují nádor nebo krvácí, léčba by se pravděpodobně téměř nijak neupravovala a proto paní doktorka diagnostiku v celkové anastezii považuje za neefektivní zátěž. Druhá z možností je tedy pokračování v konzervativní léčbě – pokračujeme v přísné dietě podávané několikrát za den po malých částech a podpůrných lécích, s nadějí, že zlepšení bude pokračovat a žaludek se stane postupem času lépe sonograficky čitelný.

23.9.2020 Norma už nám krásně baští i tráví a je velmi veselá. Zásadním problémem je však anémie, která se postupně prohlubuje, kdy toto je zřejmě v důsledku nálezu krevních parazitů. Norma na toto dostala nepřímou medikaci, kdy na další kontrole budeme dále vědět, jestli se tato anémie alespoň zpomalí. Norma trpí mikrofilarií a dirofilarií.

15. 11. 2020 Norma má krevní obraz již takřka v normě, zdá se, že pokud se nepřidají jiné komplikace, je dlouhodobě stabilizovaná.

V případě zájmu volejte ve všední dny mezi 8 - 19 hod. na tel.: 608 697 844 nebo 565 381 244. Prostřednictvím kontaktního formuláře odpovídáme v řádu týdnů.