DASTY - našel domov

Pohlaví

Pes

Věk

5 let

Velikost

Malý (do 30 cm)
Icon: Pes 5 Icon: Malý (do 30 cm)
Kříženec
Říhův atlas plemen

Vhodný pro

  • Hodí se k dětem
  • Kočičí kamarád
  • K jiným psům
  • Pro začátečníky
  • Na zahradu
  • Do bytu
  • Pro aktivní majitele

Doplňkové údaje

Barva: Černá
Tetování: Ne
Kastrovaný: Ano
Handicapovaný: Ne

Kde se nachází

Akt. umístění: Dočasky De De z.s.

Podrobný popis


"Jmenuji se Dasty a jsem trochu zázračný dítě, díte Štěstěny, zkrátka je div, že tu s váma vůbec jsem a chodím. Neumím mluvit, ale před vánoci se mi něco stalo a já vám neřeknu co. Po tý ráně nebo nárazu přes hřbet jsem se doplazil do nejbližší zahrady a tam mě chytali do smyčky. Bál jsem se a řval bolestí, byl jsem v šoku a necítil půlku těla, šoupli mě do kotce a čekali jestli umřu nebo z tý boudy vylezou po svých.
Já vylez, kamarádi, protože jsem bojovník a strašně jsem chtěl žít. Vždyť jsem ještě štěně a byl mi teprve rok!

Po 5ti dnech přijelo auto a jel jsem daleko. Čekal na mě milej usměvavej doktor, udělal mi takovou černobílou fotku zad a úsměv se mu z tváře ztratil. Volal tetě: "Ten kluk má zlámaný obratle a skříplou míchu" Jenže po tolika dnech, kdy byl kolem páteře už otok a já se sám snažil na ty zadní stavět, už se operovat nedalo. Teta si mě odvezla domů a začali jsme cvičit a taky jsem musel na 6 týdnů do klece kvůli klidovému řežimu. Chápete, hravý veselý štěně, co právě došlo k záchraně a nesmí nic. Zvládl jsem i to, ale to jsem ještě netušil, že katastrofa teprve přijde. 

Po pár dnech se mi udělalo zle, nechtěl jsem jíst, měl jsem průjem a veškerá chuť žít se kamsi ztratila. V noci jsme jeli s tetou zase do tý nemocnice a dělali mi nějakej test a pak už se neusmál vůbec nikdo. Zaslechl jsem, jak někdo řekl: "To je v podstatě pes na utracení, ale zabojujem!! " 
Byl jsem jak kus hadru, zadní jsem tahal za sebou a v tom záchytným kotci, abych toho neměl málo, jsem se nakazil ještě zákeřnou Parvovirozou. Teta vyfasovala spoustu infúzí, injekcí a léku, odjeli jsme s kanylou v mý žíle, do mojí klece přibylo hodně hadiček a plínek, všude smrděla desinfekce a tady někde teprve začal ten skutečnej boj, boj o holý život.
Píšu vám teď jako uzdravený veselý a hravý štěně, borec, co to dal!! Asi jsem se podruhý narodil, ale spíš potřetí. Teta říká, že teď mám vybráno na celý život to zlý a že už potřebuju domů. "A kde je to doma, teto ? Nebo, nevíte to vy ? " 
Váš Dastík"

Dasty je roční chlapeček s neskutečně pohnutým osudem a smůlou. Navzdory všemu, čím si prošel, je to úžasný a milý parťák, který miluje všechny lidi i pejsky. Patrně mu někdo způsobil úderem přes záda úraz páteře a protože skoro týden trvalo, než se dostal do nemocnice, nebyla už bohužel na operaci příznivá doba. Přijel ochrnutý na zadní, ale již se snažil stavět a chodit. Sám rozhýbal po ústupu otoku zadní nohy a dnes už lítá jako drak, samozřejmě s deficitem. V záchytných kotcích, kde s ním nikdo nic nedělal, přežil 5 dní v bolestech a navíc se zde nakazil parvovirozou, která se projevila pár dní po příjezdu k nám. Tento obrovský bojovník překonal i tuto zákeřnou nemoc, což byl v jeho stavu zázrak, zvládl 3 měsíce v přísné izolaci, v kleci a nyní se těší ze života a z každé vaší pozornosti. Je to obrovský mazel, kámoš, co kolem sebe rozdává radost a lásku. Doma vydrží sám naprosto bez problémů a zbožňuje lítat venku.
Dasty má po úraze páteře pochopitelně problém s hygienou a tak je třeba počítat s loužičkou nebo bobkem doma (může se vyřešit plenkou) nezvládne chůzi do schodů a vyskočit na gauč, jinak na zahrádce dokáže lítat a řádit jako střela, s chůzí problém nemá (jedna nožka je slabší, ale to mu vůbec nevadí) Z odchytu do smyčky si bohužel nese strach z nasazování obojku, ale i na to si již pěkně zvyká.

Pro Dastyho hledáme milující a zodpovědné páníčky, kteří se nebojí adoptovat pejska s hendikepem, ale také s úžasnou povahou. Ideální pro něj bude bydlení v domku se zahradou, bez schodů (dá se nosit, 8 kilo) s tolerancí k hygieně. Dasty se stále zlepšuje, ale nervy svěračů má nejspíš poškozené trvale a s tím je třeba počítat. Je odčervený, čipovaný, kastrovaný a očkovaný. 
Do adopce půjde po podpisu adopční smlouvy a adopčním poplatkem 1500kč. Dastymu garantujeme zajištění případné ortopedické veterinární péče v souvislosti s jeho hendikepem na pražské klinice na naše náklady.
Návštěva možná po dohodě v dočasné péči v Praze, info o vás pište na mail : dipu@seznam.cz, nebo tel: 602 259 705

Za fotky děkujeme Petra Antošová