Zelda - vrácena majiteli

Pohlaví

Fena

Věk

6 let

Velikost

Střední (31-60 cm)
Icon: Fena 6 Icon: Střední (31-60 cm)
Kříženec
Říhův atlas plemen

Vhodný pro

  • Hodí se k dětem
  • Kočičí kamarád
  • K jiným psům
  • Pro začátečníky
  • Na zahradu
  • Do bytu
  • Pro aktivní majitele

Doplňkové údaje

Barva: Hnědá
Tetování: Ne
Kastrovaný: Ano
Handicapovaný: Ne

Kde se nachází

Akt. umístění: Fosters z.s.
Evidenční číslo: 1005

Podrobný popis

Informace o povaze a snášenlivosti:

Info od původních majitelů: "Zelda je bezpochyby láskyplný a hodný pes, který si ale neprošel zrovna růžovou zahradou. Sami jsme ji získali z útulku v dubnu 2019, kde byla skoro dva měsíce poté, co ji původní majitel opustil. Podle všeho se však objevila v útulku už i jako štěně.
Původně neměla silný návyk na vodítko a byla to velký tahač, to se ale pevnou vůlí téměř zlomilo. Je plachá. K ostatním psům je spíše nedůvěřivá a je-li na vodítku tak z ostatních psů začne panikařit, štěkat aby je zahnala pryč.  Mimo vodítko je z ostatních psů pořád nervozní a snaží se je zprvu odehnat, ale zjistí-li, že ji nehrozí nebezpečí a proběhne vzájemné očuchání, tak nemá se psu problém a zvládá i hru.
Miluje aportování a dlouhé procházky. Honit se za míčkem či s ostatními psy zvládné hravě i hodinu, ne-li dvě. Stejně tak ale zbožňuje hodiny mazlení na pohovce.

Děti zbožňuje. S ostatní zvěří v domácnosti nemáme zkušenost. Venku je pak ale zapotřebí mít se na pozoru před kočkami a divokou zvěří, neb má od přírody lovecký instinkt. Má základní výcvik a je velmi učenlivá a s dostatkem pamlsků se zvládá naučit novým věcem. Zelda je ideální fenkou pro trpělivého majitele, který disponuje zahradou či má časové možnosti ji dodat dostatek pohybu."

 

Zdravotní stav:
Zdravá, hravá pětiletá psí slečna. Kastrovaná, čipovaná a očkovaná.

Jaký hledá domov?

Upřednostníme zájemce se zahradou. Nehodí se k dominantnějším fenkám, možná by to klapalo s nějakým jemným, hravým pesanem - nutno odzkoušet.

 

Informace k adopci:


Fenku jsme převzali do péče dnem 31.1.2020

Podmínkou adopce je podpis adopční smlouvy a uhrazení adopčního poplatku (dlouhodobě nám umožňuje zajišťovat veterinární a další péči pro naše svěřence).

Budoucímu majiteli doporučujeme zapracovat na psychické stránce fenečky z důvodu nejistoty až plachosti. Rádi v této souvislosti doporučíme GentleDogs za dotovanou cenu lekcí (vycházející z našeho partnerství) a poskytneme tak trvalou podporu novým majitelům :)