Dash k adopci

Pohlaví

Pes

Věk

5 let

Velikost

Střední (31-60 cm)
Icon: Pes 5 Icon: Střední (31-60 cm)
Kříženec
Říhův atlas plemen

Vhodný pro

  • Hodí se k dětem
  • Kočičí kamarád
  • K jiným psům
  • Pro začátečníky
  • Na zahradu
  • Do bytu
  • Pro aktivní majitele

Doplňkové údaje

Barva: Hnědá
Tetování: Ne
Kastrovaný: Ne
Handicapovaný: Ne

Kde se nachází

Akt. umístění: Azyl Dej pac !

Podrobný popis

Dash je asi 5 letý psík. Kříženec zřejmě kokršpaněla. Váží 13 kg. Většinu svého života žil u bezdomovců, kde s ním bylo údajně špatně zacházeno a nakonec skončil v útulku, kde žil přes půl roku. Naháněl hrůzu, nikoho nepustil do kotce, natož aby se dal vzít ven, manipulaci a chůzi na vodítku absolutně nezvládal. Potřeboval jen zjistit, že se není čeho bát. Dashík se fixuje na své pány, k cizím je však ostražitý, je třeba delší seznámení. Má moc rád procházky, které si užívá a je na nich neskutečně spokojený. Zvládá všechny psy i feny, zpočátku se těch větších – divokých – bojí, může vrčet, ale když zjistí, že mu nic nehrozí, je v pohodě. Miluje mazlení a pozornost. Je zvyklý venku, ale určitě by ocenil v zimě přístup do tepla. Je naučený na náhubek.

Dash se nám po dvou neúspěšných adopcích vrátil zpět do azylu. Potřebuje pána, který mu nastaví jasné hranice a režim, člověka s pevnou rukou a autoritou, který mu nedovolí neposlouchat a Dash v něm najde jistotu a nebude reagovat ani strachem ani dominancí.

Dash se bohužel vrátil z adopce i potřetí, protože jeho páneček nečekaně zemřel. Udělali spolu velký kus práce v socializaci, stal se z něj pohodový pes, ale je možné, že si některé vzorce chování s sebou stále nese.

Dash k nám byl přijat 6. 12. 2019.

• Adopce vyřizujeme pouze telefonicky. V případě zájmu si tedy prostudujte podmínky adopce: https://www.azyldejpaczs.cz/podminky-adopce/ a následně můžete volat ve všední dny mezi 8 – 19 hod. na tel.: 608 697 844. Pokud se nedovoláte, zkuste to prosím později. Když pracujeme se psy, nemůžeme zvedat telefony.