Dash k adopci

Pohlaví

Pes

Věk

3 roky

Velikost

Střední (31-60 cm)
Icon: Pes 3 Icon: Střední (31-60 cm)
Kříženec
Říhův atlas plemen

Vhodný pro

  • Hodí se k dětem
  • Kočičí kamarád
  • K jiným psům
  • Pro začátečníky
  • Na zahradu
  • Do bytu
  • Pro aktivní majitele

Doplňkové údaje

Barva: Hnědá
Tetování: Ne
Kastrovaný: Ne
Handicapovaný: Ne

Kde se nachází

Akt. umístění: Azyl Dej pac !

Podrobný popis

Dash je asi 3 letý psík. Kříženec zřejmě kokršpaněla. Váží 13 kg. Většinu svého života žil u bezdomovců, kde s ním bylo údajně špatně zacházeno a nakonec skončil v útulku, kde žil přes půl roku. Naháněl hrůzu, nikoho nepustil do kotce, natož aby se dal vzít ven, manipulaci a chůzi na vodítku absolutně nezvládal. Potřeboval jen zjistit, že se není čeho bát. Dashík se fixuje na své pány, k cizím je však ostražitý, je třeba delší seznámení. Má moc rád procházky, které si užívá a je na nich neskutečně spokojený. Zvládá všechny psy i feny, zpočátku se těch větších – divokých – bojí, může vrčet, ale když zjistí, že mu nic nehrozí, je v pohodě. Potřebuje delší čas na seznámení. Miluje mazlení a pozornost. Je zvyklý venku, ale určitě by ocenil v zimě přístup do tepla. Je naučený na náhubek.
Dash se vrátil z adopce. Důvodem jeho vrácení bylo pokousání nové majitelky. Dash si v novém domově bohužel navykl na spaní v posteli, začal si nárokovat postel jako svoje místo a ve chvíli, kdy ho panička vzala za obojek, ve snaze ho z postele sundat, ji pokousal ruku. Dash potřebuje pána, který mu nastaví jasné hranice a režim. Potřebuje k sobě člověka s pevnou rukou a autoritou, který mu nedovolí neposlouchat a Dash v něm najde jistotu a nebude reagovat ani strachem ani dominancí. S přítelem paničky neměl problém v žádné situaci, stejně tak se chová slušně u nás. S Dashem se pokusíme nadále intenzivně pracovat a doufáme, že dostane ještě jednu šanci.

V případě zájmu si prostudujte podmínky adopce: https://www.azyldejpaczs.cz/podminky-adopce/ a volejte ve všední dny mezi 8 - 19 hod. na tel.: 608 697 844. Pokud se nedovoláte, zkuste prosím později. Když pracujeme se psy, nemůžeme zvedat telefony. Prostřednictvím kontaktního formuláře odpovídáme v řádu týdnů.