Daimon - našel domov

Pohlaví

Pes

Věk

11 let

Velikost

Střední (31-60 cm)
Icon: Pes 11 Icon: Střední (31-60 cm)
Říhův atlas plemen

Vhodný pro

  • Hodí se k dětem
  • Kočičí kamarád
  • K jiným psům
  • Pro začátečníky
  • Na zahradu
  • Do bytu
  • Pro aktivní majitele

Doplňkové údaje

Barva: Hnědá
Tetování: Ne
Kastrovaný: Ano
Handicapovaný: Ne

Kde se nachází

Akt. umístění: Útulek Bouchalka - dobrovolníci

Podrobný popis

Krásný a statný 8 letý kříženec staforda, to je náš Daimon.

Daimon je pejsek, který je v útulku již dva roky, řadí se proto mezi psy, co jsou v útulku nejdéle. Neni to však jeho chyba, má prostě smůlu na lidi. Ti ho totiž hned několikrát zradili. Z chování Daimona je jasné, že jeho minulost nebyla úplně růžová, přesto je to pes, který na lidi nezanevřel. Nedavno byl dokonce v adopci, ale jeho nový pán absolutně nerespektoval Daimona a tlačil na něj, nedal mu čas si na nový život zvyknout. Po chvíli byl zpět v útulku. 

Daimon je majestátní pes, který je zpočátku nevšímavý, ale jakmile vás pozná, tak se chová přátelsky. Nový panicek pro něj bude celý jeho svět, proto hledame někoho, kdo bude mít na Daimona čas, ukáže mu, že ne všichni lidé jsou stejní a že život dokáže být i skvělý a zábavný. Daimon je vhodnější spíše k muži, ženám méně věří, ale není to nic, na čem by se nedalo zapracovat. v cizím prostředí se chová bezproblémově. Je vhodný ke starším dětem (15+). Daimon je pesan, který je schopný vycházet jak se psy, tak i fenami. Vše je pouze o přístupu a o vedení. V případě, že o něj budete mít zájem a máte již nějakého psa, tak je potřeba počítat s tím, že musíte do útulku dorazit i s ním a seznámit je. Za nás můžeme říci, že je to velice vyrovnaný pes, který nereaguje na procházce na cizí psy. Daimon má za sebou napadení menším plemenem a i v takové situaci se zachoval skvěle a psovi neublížil. 

Pokud máte v ruce pamlsky, tak je Daimon schopný udělať cokoliv. Motivace učit se nové věci mu rozhodně nechybí. Na svůj věk je velice akční, takže se nebojte, že byste s ním nemohli trávit čas aktivně. 

Je to poslušný pes, který umí základní povely-sedni, lehni, pac. 

Daimon hledá domeček se zahradou, ale klidně i byt, když bude mít dostatek pohybu. 

Najde se tu někdo, kdo by mohl Dalmonovi ukázat, že život umí být i krásný?