Zoban k adopci

Pohlaví

Pes

Věk

15 let

Velikost

Malý (do 30 cm)
Icon: Pes 15 Icon: Malý (do 30 cm)
Kříženec
Říhův atlas plemen

Vhodný pro

  • Hodí se k dětem
  • Kočičí kamarád
  • K jiným psům
  • Pro začátečníky
  • Na zahradu
  • Do bytu
  • Pro aktivní majitele

Doplňkové údaje

Barva: Bílá
Tetování: Ne
Kastrovaný: Ano
Handicapovaný: Ne

Kde se nachází

Akt. umístění: Azyl Dej pac !

Podrobný popis

Zoban je 14 letý kastrovaný kříženec boloňského psíka. Váží 10 kg a měří 35 cm v kohoutku. Zobík je veselý a hravý psík. Je pro každou legraci – miluje míček, pošťuchování a kočkování s dětmi, mazlení, tulení. Doma pak většinu dne prospí. Zobánek je téměř hluchý a venku někdy bývá zmatený, pokud jde na volno, musíme ho mít stále na očích. Dobře se snese se psy i fenkami, jen má tendence je více obtěžovat nebo na ně zbytečně poštěkává. Zobíka k nám odložili majitelé, nenastavili mu hranice a pes vládl jim. Nakonec mu nemohli nasadit ani vodítko nebo mu dát misku, protože okamžitě kousal. Byl přijatý s velmi zanedbanou srstí – zcela pokrytý dredy, měl zanícené oči, uši a packu. Nyní je z něj heboučký frajer se sněhobílou srstí, který zcela zapomněl na svoji minulost. Menší ošetřování zvládne hravě, větší s náhubečkem, ale už je s ním vcelku dobré pořízení. Hledá klidného, důsledného a pevného majitele, který mu jasně vysvětlí, že pánem domácnosti je člověk a ne pes. Pak je Zob bezvadný a vtipný pes.

Zobánek musel kvůli potížím s prostatou na kastraci. Jen co se zahojil, začal marodit s okem, na které přes veškerou snahu MVDr. Beránka z Pardubic, nevidí. Oko už je klidné, zato netrvalo dlouho a vytvořila se mu perineální kýla. Operace byla náročná a rekonvalescence také, ale za tu novou kvalitu života to úsilí jistě stálo – kdo by stál o to, aby mu střevo dělalo bouli na zádech a hovínko se muselo vydloubávat prstem. Také prodělal hloubkový zánět kůže, nakonec se podařilo dodiagnostikovat, že šlo o rozsáhlou reakci na štípnutí blechou. Dále absolvoval vyjmutí močového kamene, který mu znemožňoval čurání. Zobánek má zhoršenou funkci ledvin, navíc v jedné ledvině má cystu. Do konce života musí být na ledvinové dietě.

V případě zájmu si prostudujte podmínky adopce: https://www.azyldejpaczs.cz/podminky-adopce/ a volejte ve všední dny mezi 8 - 19 hod. na tel.: 608 697 844. Pokud se nedovoláte, zkuste prosím později. Když pracujeme se psy, nemůžeme zvedat telefony. Prostřednictvím kontaktního formuláře odpovídáme v řádu týdnů.