Angie - úžasná a milující princezna hledá trpělivý domov ❤️ - našla domov

Pohlaví

Fena

Věk

1 rok

Velikost

Střední (31-60 cm)
Icon: Fena 1 Icon: Střední (31-60 cm)
Dobrman
Kříženec
Říhův atlas plemen

Vhodný pro

  • Hodí se k dětem
  • Kočičí kamarád
  • K jiným psům
  • Pro začátečníky
  • Na zahradu
  • Do bytu
  • Pro aktivní majitele

Doplňkové údaje

Barva: Černá
Tetování: Ne
Kastrovaný: Ne
Handicapovaný: Ne

Kde se nachází

Akt. umístění: Srdcem pro psy

Podrobný popis

Angie - hledá milující a trpělivý domov ❤️

• 1,5 roku  x dobrman

• snášenlivá s fenkami, psy, kočkami a kralíky 

• miluje děti

• o samotě doma naučená na klec - neštěká

• váží cca 20 kg, výška v kohoutku cca 61 Cm 

• hygienu se učí 

• odčervená, očkovaná, čipovaná 

• více info na 773 023 018 nebo na srdcem-pro-psy@seznam.cz

 

Angie je cca 1,5 roku stará kříženka Dobrmana s Rotvajlerem. Vyrostla ve smečce cca 25 psů, kde se to “úplně nepovedlo”... neznala nic jiného než smečku , dvůr bez trávy, občas trochu jídla a vody. 

Je odčervená, očkovaná a čipovaná a váží cca 20 kg . 

“ Narodila jsem se v jednom domě, kde nás bylo habaděj.... Dvorek byl malý a jídla ani vody moc nebylo... několik mých sourozenců, sestřenic a bratranců si odváželi lidé, kteří za ně zaplatili, několik nás ale zbylo, a jak jsme byli větší, přibývalo okolo nás dalších štěňat, o které byl zájem. Nás, kteří už z roztomilého věku vyrostli přibývalo a tak jídla ubývalo víc a víc.. Jedla jsem hlavně trávu a své výkaly.. to víte, hlad je hlad... Ale najednou nebyla ani ta tráva, všechnu jsme snědli a ušlapali... když jsme dostali něco k jídlu, jedl ten, kdo byl rychlejší a silnější, zbytek měl smůlu..

Jednoho dne se u nás byly podívat paní z KVS a volali tetě, že ony nám pomoci nemohou, ale bylo by dobré, abychom odtamtud odešli.. To víte, zákony jsou u nás jaké jsou..
Když teta zjistila, že jsme kříženci rotvajlera s dobrmanem, říkala, že je to tedy vážně “pecka”, ale přijede se na nás podívat . A tak se i stalo.

Jednoho dne teta přijela a když nás uviděla, bylo nás venku cca 20 a další doma a ve stodole, byla z toho celá špatná a nevěděla, na koho má koukat dříve:( Říkala, že nás přijela jen nafotit a zjistit situaci, aby mohla poprosit o pomoc další lidi, a odvézt všechny, které majitelé dají dobrovolně. Já jsem litala na dvoře, prokovokovala jiné a oni se pak prali. Teta říkala, že já pojedu pryč už dnes. Chtěla vzít i další, ale to víte, do bytu k jejím dalším psům, se nás moc nevejde. Nic méně slíbila, že ostatní tam nenechá a pokusí se jim pomoci.

No jo, ono se lehce řekne pomoci,ale nikdo z celé smečky, nevěděl co to je obojek natož vodítko a o křížence dobrmanů s rotvikem se moc zájemců hlásit nebude ... však nejsme čivavy ani plemeno “v kurzu” .

Teta měla tajnou "zbraň" - pamlsky !! Tal kráásně voněly,já jim neodolala a tak mě dostala po nějaké době na vodítko. No lidi, jak já byla vykulená a vystrašená! Taky jsem se ji pokoušela utéct a dostat to z krku. Jako teta mě uklidňovala, že to bude dobré, ale vždyt já neznala nic jiného než ten dvorek. Nesla mě do divné plechové krabice, které říkala auto. Jak já jsem se bála! Taky jsem ji hned vyskočila z ruky, že tam teda nejdu, ale teta to nevzdala a dala mě dovnitř k nějakému pánovi. Prý mě bude hlídat. No to vám povím, já měla takový strach, že jsem kadila celou cestu a teta říkala, že si ani nemohla “přát” hezčí a voňavější sobotu. 

Odvezla mě k sobě domů a stále říkala, že už bude dobře ❤️ Stále jsem se šíleně bála taky jsem měla čeho, ona tam kromě psů měla i králíky a koťata. Já to v životě neviděla a nevěděla jsem co od nich očekávat...

Hned mě vykoupala, pak jsem dostala i granulky a dokonce i vodu..Teta na mě pořád nějak volala, až zkusila Angie, to se mi líbilo a začala jsem na to reagovat, tak už mi to zůstalo :)

Trpělivě mi vysvětlovala,že králíci ani koťátka nic nedělají a ani to není k jídlu. Dnes už mi nevadí a ani si jich nevšimnu.Jen ty granulky a vodu si ještě hlídám,co kdyby....,vždyt takovou dobu jsem se musela dělit i o ten trošinek co jsem občas dostala.. Ze začátku jsem byla vypila všechnu vodu, ani kapičku jsem nenechala, ale dnes už vím, že mi dá teta další vodu, tak ji v misce i nechám :) 

Venku jsem jak Alenka v říši divů, no nedivte se, vždyt tolika stromů,trávy ba i lidí sem do teď neviděla a nezažila. Teta ale říka, že dělám velké pokroky a že si zvyknu. Jen to chce trpělivost a čas. Prý jsem moc šikovná a inteligentní holčička a někdo mě bude jednou velmi milovat❤️

 Občas tedy hraju tetě pěkne na nervy, to vám povím.. venku na vodítku se bojím vyčůrat i vykadit a tak když teta spala, a neviděla mě, čůrala jsem jí na gauč. No myslela jsem si, že to nepozná.. Vím, že jsem ostuda, ale když venku je tolik věcí, na to není čas. Občas už se mi to ale povede, teta se snaží :)  

Když dopiju vodu a mám žízeň, umím si pustit kohoutek sama, heč.  A dveře, tak ty taky umím otevřít, ale teta zamyká i kuli dalším fenkám, prý tohle tady umíme všechny a není to nic neobvyklého. Když jsem někde na zahrádce na volno, tam se vyvenčím venku, tam se totiž nebojím:) Teta proto říká, že jednodušší to semnou bude v domečku, ale aby bylo jasno, venku spát rozhodně nebudu ! V bytě se mi také moc líbí, ale potřebuju hodně pohybu.  

Doma, když jsem o samotě tak jsem zvyklá být v kleci. Jsem tam hodná, neštěkám, mám tam hračku, deku a vždy dostanu pamlsek. 

Ale né každá klec mi vyhovuje. Z té levnější totiž umím vylézt. To vám povím, ta koukala když jsem vylezla poprvé a čekala jsem na ni za dveřmi :D No sama říká, že jsem moooc šikovná, tak se vším všudy :) 

Mám tady i dvě psí kamarádky. Učím se si hrát, odkoukala jsem chůzi na vodítku a učím se dalším věcem. Když ale pejsci, které neznám chodí k tetě, tak to vycením zoubky. Co kdyby ji třeba kousli, že jo.  Pak si zvyknu, ale potrebuju čas a submisivního pejska, který to pochopí. Teta me vždy napomene, a já dělám, že jsem to ani neudělala a hned se na ni usmívám . 

 V posteli se od ní celou noc nehnu, teda jen občas, když si jdu lehnout vedle její dcery. Té já jsem se první den tak bála, vždyť nemá ani 4 roky, je malá a hned ke mě šla. Říkala mi, že mi neublíží a nemusím se jí bát. A teď ? Jak vedle ní se usiná, vždycky tetě zalehneme polštář a peřinu, ještě než přijde konečně spat. :)

Prý jsem občas pěkný šídlo, ale teta už teď ví, že jí budu moc chybět, protože mě si prý každý zamiluje a já mu to 1000x vrátím, jen potrebuju trochu času, než si zvyknu, že mě má rad i někdo jiný, než takhle moje teta :)

Ráda bych do domečku se zahradou kde bych mohla vyběhat svou energii,nebo do bytu,ale s dlouhýma procházkama.Teta říkala,že nejvhodnější by byl páníček který má zkušenosti s bazlivými psy a trpělivost, ale hlavně tu trpělivost a lásku.

Moc bych chtěla už svého páníčka,který mi ukáže vše, co teta nestihla a dá mi čas.  První dny možná budou těžší pro nás oba, ale první kdo mi ukázal lásku, jidlo, teplo a pohlazení byla teta, a říká , že jednou budu dokonalý pes❤️ Jsem ještě velké stěně, a mám před sebou celý život. Budeš mě milovat a dáš mi trvalý domov ??? Jestli ne, alepoň mě sdílej prosím.  Vaše Angie “