Brita - belgický mončičák

Pohlaví

Fena

Věk

4 roky

Velikost

Velký (61 cm a více)
Icon: Fena 4 Icon: Velký (61 cm a více)
Říhův atlas plemen

Vhodný pro

  • Hodí se k dětem
  • Kočičí kamarád
  • K jiným psům
  • Pro začátečníky
  • Na zahradu
  • Do bytu
  • Pro aktivní majitele

Doplňkové údaje

Barva: Hnědá
Tetování: Ne
Kastrovaný: Ne
Handicapovaný: Ne

Kde se nachází

Region: Středočeský
Akt. umístění: Psí útulek Bouchalka
Přijď mě
vyvenčit
Akutní
adopce

Podrobný popis

Brita je tříletá fenka, nejspíše kříženka tervuerena (belgického ovčáka). Je to krásná a huňatá mazlivka. První okamžiky na procházce byla velmi hysterická, intenzivně štěkala, kňučela a co krok to nám skákala do náruče a nechtěla jít dál. Od prvního okamžiku jí však byl sympatičtější mužský, se kterým i lépe spolupracovala. 
Brita je v útulku už delší dobu, že má hrozně energie a nevyužitého potenciálu. Na jiné pejsky reagovala štěkotem a asi by si při kontaktu nevěděla rady, je prakticky nesocializovaná. Tedy by nový majitel musel opatrně a s náhubkem zkoušet kontakt s jinými psy. K fenám či jiným zvířatům si myslím, že už to u ní nebude. Nicméně zkušený psovod by to možná byl schopný ještě Britu naučit. Dál na procházce se trochu uklidnila, ale stačil pes někde v dálce a soustřeďovala na něj veškerou pozornost a bylo těžké jí upoutat zpět na sebe.

Dle útulku je velmi hlučná, což je pravdou, ale snad kdyby vydala energii a byla pořádně zabavená, mohla by se míra štěkotu snížit. A pozor není štěkot jako štěkot. Pamatujete na mončičáky? Tak přesně takhle zní Brita :-D. Potřebovala by zahradu, akční lidi a hlavně trpělivé. První měsíc s ní bude peklo, ale pokroky pak půjdou dobře, tím jsem si jistá. Jen těžko odhadnout, co vše se ještě zvládne naučit.

Brita je plná energie a potřebuje najít člověka, který jí dá pozornost, pohyb a zábavu. K dětem bych jí doporučila tak od 12+, ne že by jim něco udělala, ale neumí sama brát ohledy na jiné a je to střela. Lépe jí bude asi i jako jedináčkovi s tím, že pozvolna bude probírat socializace pod zkušeným vedením. Celkově by nový majitel měl asi vyrazit na cvičák, protože Brita toho potřebuje hodně dohnat.

Nicméně když se unaví, zastaví a uklidní, je extrémně mazlivá a nehnula by se od člověka.

Bude asi milovat vodu, hodně se nám chtěla koupat, ale bohužel to počasí nedovolilo. Zkusíme to případně v létě, pokud Brita v útulku ještě bude…

Kontakt na Psí útulek BOUCHALKA:
Telefon: 739 433 776 (10:00 - 16:00)
E -mail: psiutulekbouchalka@seznam.cz

Vlastní album: https://www.facebook.com/media/set/?set=oa.272629090095822&type=3