Pett k adopci

Pohlaví

Pes

Věk

5 let

Velikost

Velký (61 cm a více)
Icon: Pes 5 Icon: Velký (61 cm a více)
Zlatý retrívr
Kříženec
Říhův atlas plemen

Vhodný pro

  • Hodí se k dětem
  • Kočičí kamarád
  • K jiným psům
  • Pro začátečníky
  • Na zahradu
  • Do bytu
  • Pro aktivní majitele

Doplňkové údaje

Barva: Žlutá
Tetování: Ne
Kastrovaný: Ne
Handicapovaný: Ne

Kde se nachází

Akt. umístění: Azyl Dej pac !

Podrobný popis

Pett je 5 letý kříženec zlatého retrívra. Váží 30 kg a měří 60 cm v kohoutku. Péťa miluje tenisáky a klacíky, Je mazlivý, hravý a veselý. Má obrovskou radost, když se jde na procházku, úplně jako štěně – radostně se vlní a skáče. Hezky chodí na vodítku, náhubek mu nedělá problém. V lese nemůže chodit volně, od zvěře je neodvolatelný. Je zvyklý v bytě, dobře zvládá samotu a celkově se chová v bytě vzorně. Psy – samce nemusí, vyvolá i konflikt. Pettík není schopen dobře vyhodnotit některé situace, zřejmě je to důsledkem špatné výchovy během jeho prvních dvou let, kdy byl u důchodců a po přijetí byl zcela nesocializovaný, se strachovou agresí. Stačilo ho okřiknout a už se plížil po zemi, zřejmě byl bit.

Během první neúspěšné adopce nezvládl manipulaci ve vypjaté stresové situaci a pokousal osvojitelku. I u nás několikrát napadl člověka, kdyby neměl koš, kousl by. Jednalo se o situace s manipulací nebo s pamlsky. Pettíkova teta a několik dalších zkušených ošetřovatelek s ním nemá problém, Pett je miluje, ale je to o určité zkušenosti, ostražitosti, předvídání a velmi pozvolnému vystavování Pettíka těm “jeho” situacím. Se s svými lidmi je zvládne, ale ve stejnou situaci po cizím vyjede. Pett je nevhodný k dětem a hledá někoho, koho baví pracovat s problémových chováním a dokáže předvídat signály agrese .

V případě zájmu volejte ve všední dny mezi 8 - 19 hod. na tel.: 608 697 844 nebo 565 381 244. Prostřednictvím kontaktního formuláře odpovídáme v řádu týdnů.