SURI - našla domov

Pohlaví

Fena

Věk

6 let

Velikost

Střední (31-60 cm)
Icon: Fena 6 Icon: Střední (31-60 cm)
Kříženec
Říhův atlas plemen

Vhodný pro

  • Hodí se k dětem
  • Kočičí kamarád
  • K jiným psům
  • Pro začátečníky
  • Na zahradu
  • Do bytu
  • Pro aktivní majitele

Doplňkové údaje

Barva: Hnědá
Tetování: Ne
Kastrovaný: Ne
Handicapovaný: Ne

Kde se nachází

Místo nálezu: Fulnek
Region: Moravskoslezský
Datum nálezu: 25.01.2019
Akt. umístění: Pomoc psům Novojičínsko z.s.

Podrobný popis

SURI – HLEDÁ DOMOV
(ve spolku od 25.1.2019)
 
V blízkém okolí došlo k tragické události. Požár domu jeho majitel nepřežil :-( zůstali dva pejsci.
Fenečka a její psí kamarád. Pejsek má slíbeno umístění v jiném spolku. O pomoc s fenečkou se na nás obrátila paní, která je oba vzala k sobě domů. Fenečka tedy bude pod naším spolkem u paní v dočasném domově.
 
SURI je mladá, odhadem 2 – 3 letá fenka. Váha nyní cca 10 kg, je ale velmi hubená, určitě potřebuje přibrat. Bude to tedy fenečka střední velikosti. K lidem je velmi přátelská, mazlivá. Je vděčná za kontakt, pohlazení. Nic ale neumí, zřejmě pejsci trávili svůj čas na dvorku. Bude se muset naučit venčení, chůzi na vodítku, základní povely. Je ale velmi učenlivá a šikovná. Dost mladá na to, aby vše zvládla. Pokroky jsou vidět už teď v dočasném domově. Není třeba se bát, ale je třeba mít trpělivost a chuť s ní pracovat a učit ji. Pokud očekáváte, že adoptujete „hotového“ pejska, který vše umí, není Surinka pro vás ta pravá.
Suri pravděpodobně přišla do styku jen se svým psím společníkem. S ostatními psy si zatím neví rady. Ale i v tomto případě už dělá velké pokroky.
Je nutné počítat s tím, že v prvních týdnech – měsících musí být Suri na vodítku. I když se nemůže nabažit mazlení, venku to vypadá, že by se hned rozběhla hledat svého pána. Bude chvíli trvat, než si zvykne na nový domov, na to, že tam patří. Dokud se tak nestane, musí být na vodítku! Není tedy vhodná do domova, kde by byla od počátku sama bez dozoru na dvorku či zahradě. Není vyloučeno, že by ji napadlo překonat plot. Až ale i Suri adoptuje vás, nebude nutné ji mít neustále na očích. Jen prostě musí pochopit, že její domov je nyní jinde než byla zvyklá.
Pokud se Vám Surinka líbí a chtěli by jste ji dát domov, napište nám. Zkontaktujeme vás s paní, u které Suri nyní je. Paní vám popravdě o Suri vše řekne, můžete přijet na návštěvu, jít na společnou vycházku. Zkrátka, budete mít možnost se se Suri seznámit a rozhodnout se.
Suri půjde do nového domova s adopční smlouvou spolku Pomoc psům Novojičínsko.