Diego - našel domov

Pohlaví

Pes

Věk

2 roky

Velikost

Malý (do 30 cm)
Icon: Pes 2 Icon: Malý (do 30 cm)
Říhův atlas plemen

Vhodný pro

  • Hodí se k dětem
  • Kočičí kamarád
  • K jiným psům
  • Pro začátečníky
  • Na zahradu
  • Do bytu
  • Pro aktivní majitele

Doplňkové údaje

Barva: Šedá
Tetování: Ne
Kastrovaný: Ne
Handicapovaný: Ne

Kde se nachází

Akt. umístění: Srdcem pro psy

Podrobný popis

Diego - Diego je 1,5 roku starý kříženec jezevčíka, váha cca 5,5 kg.

Je to pes vítací a zbožňuje hlavně děti. Od mala se mu věnovaly pouze děti a panička minimálně. Kočky chvílemi toleruje, ale spíše když má slabou chvilku. Králíky a jiné zvířátka také nedoporučuji, případně musí být dobře zabezpečení od Diega.

S fenkami se snese dobře, ale pokud je fenka dominantní, a vyjede na něj, ožene se taky. Nyní je v dočasné péči se dvěmi fenkami. Jedna je velikostně i povahou stejná jako Diego a tak občas mají minutovou výměnu názorů.
Co se týká psů, tam je potřeba více opatrnosti. Rok žil jako jedináček, psy téměř nepotkal a tak ne s každým vyjde.
Lidi chce mít pro sebe a miluje jejich společnost.

Byl zvyklý na “dvouminutové” venčení před barák a domu. Nyní už si pobyt venku užívá a vydrží tam déle než ty zmíněné 2 minuty. :) Je to energický pes a pohyb mu udělá jediné dobře. Doma mu dlouho trvalo než si někde lehl, nevěděl kde a zda může. Až po pár dnech si zamiloval pelíšek a od té doby pochopil, že tady muže všude.

Má hygienické návyky, doma občas rozkouše něco papírového, ale je tam se dvěma dalšími psy. Toto se změnou prostředí muže změnit jak k horšímu tak k lepšímu.

Diego měl těžce zanedbaný Demodex a neměl skoro žádnou srst, již něco přes měsíc ho máme v léčení. Nyní se ještě stále koupe ve speciálním šamponu. Ovšem než mu srst doroste jak má, potrvá to možná i několik měsíců, a my se bojíme, co by se stalo s jeho psychickou stránkou, kdyby šel do TRVALÉHO DOMOVA třeba až za dalších 6 měsíců. Diega nyní bude čekat již jen očkování a poté bude moci do adopce.


Diego je odčervený, čipovaný a bude očkovaný.

Do adopce půjde pod podmínkou kastrace a po uhrazení adopčního poplatku, alespoň za část veterinárních nákladů.