Tim - našel domov

Pohlaví

Pes

Věk

13 let

Velikost

Střední (31-60 cm)
Icon: Pes 13 Icon: Střední (31-60 cm)
Říhův atlas plemen

Vhodný pro

  • Hodí se k dětem
  • Kočičí kamarád
  • K jiným psům
  • Pro začátečníky
  • Na zahradu
  • Do bytu
  • Pro aktivní majitele

Doplňkové údaje

Barva: Černá
Tetování: Ne
Kastrovaný: Ne
Handicapovaný: Ano

Kde se nachází

Akt. umístění: záchytné kotce Vimperk

Podrobný popis

TIM – kokršpaněl, stáří asi 3-4 roky. V našich kotcích již byl a jmenoval se Ivan. Náhradní majitelé jej museli vrátit, protože kousnul jejich malou vnučku. Je to trochu problematický pes, potřeboval by pevnou ruku a základní výcvik. V žádném případě se nehodí do rodiny s dětmi. Také má problém s velkými psy – vytahuje se na ně a kousnul pitbula. Navíc trpí epilepsií, což může být důvod, proč se ho původní majitel zbavil. Je ale velice chytrý a pod správným vedením by z něho mohl být poslušný pes.  V našich kotcích je již velmi dlouho, proto hledáme urgentně zkušeno chovatele k adopci.

 

Zde jeden komentář k pejskovi, který jsme obdrželi přes Facebook a který o Timovi napoví také mnoho dobrého a přesvědčí vás, že i přes některé mouchy je to fajn pes a parťák: 

"Přimlouvám se za Timíka, určitě to není takový zabiják, jak ho popsala adoptivní panička. Timík bydlel v domě vedle nás, často jsem ho potkávala, když jsem venčila svého psa. Nikdy se nestalo, že by útočil (ani na jiné psy kolem), pouze štěkal. Přišlo mi, že to bylo spíš ze strachu. Timíka jsem si často hladila, je to moc milý pes a tohle si prostě nezaslouží! O tom, že by pokousal vnučku pochybuji, je to malé mimčo v kočárku a vůbec tomu nevěřím. Spíš se přikláním k tomu, že Timík byl na obtíž, babička se chce věnovat vnoučeti a jak mi sama řekla, s Timem to nejde, musí být pořád na vodítku. Jejich předešlý pes byl také celkem nevychovaný a běžně lítal bez vodítka. Vzít si psa z útulku a čekat, že bude dokonalý je blost, ale zazdít ho takovým popisem, jen kvůli pohodlnosti bývalé paničky, to je mi opravdu líto. Kdo má trošku trpělivosti a bude se mu věnovat, bude mít super parťáka a Timík bude šťastný. I epilepsie se dá celkem dobře zvládnout léky. Pejsek by se neměl stresovat a vrácením do útulku mu panička opravdu na klidu nepřidala. Je mi z toho smutno!"