Sideček - našel domov

Pohlaví

Pes

Věk

13 let

Velikost

Malý (do 30 cm)
Icon: Pes 13 Icon: Malý (do 30 cm)
Kříženec
Říhův atlas plemen

Vhodný pro

  • Hodí se k dětem
  • Kočičí kamarád
  • K jiným psům
  • Pro začátečníky
  • Na zahradu
  • Do bytu
  • Pro aktivní majitele

Doplňkové údaje

Barva: Šedá
Tetování: Ne
Kastrovaný: Ano
Handicapovaný: Ne

Kde se nachází

Místo nálezu: Praha
Region: Praha
Akt. umístění: Psí život

Podrobný popis

Sida jsme přijímali do péče velmi zanedbaného a ve špatném zdravotním stavu. Měl na zádech otevřený hnisající útvar velikosti 10x10 cm a doslova hnil za živa :-( Sid byl celkově hodně zanedbaný a popravdě jsme zvíře v takovém stavu do naší péče asi nikdy ještě nepřijímali. Kromě otevřené hnisající rány na zádech měl Sid zalepené oči hnisem, silný zánět v obou uších, byl extrémně zablešený, v trusu měl tasemnice a měl kožní obtíže a svrab. Při příjmu do naší péče Sid extrémně zapáchal, měl zadredovanou a znečištěnou srst. Na Sida při příjmu a po operaci se můžete podívat ZDE.

Byli jsme připraveni rozjet úřední mašinérii a Sida úředně odebrat, i když se skoro vždy snažíme, aby zvířata mohla u svých majitelů, lidí bez domova, zůstat. Naštěstí se nám ale podařilo majitelce po dobrém vysvětlit, že pro Sida bude lepší, najdeme-li mu nový domov...a ona byla nakonec vlastně ráda. Jde o paní důchodovéhu věku, která se stará o nemocného manžela a na péči o psa jí už nestačily síly. Nyní je Sid umístěn ve skvělé dočasné péči, v tuto chvíli je již úplně zdravý a hledá nový domov.

Sid by se hodil do klidné rodiny, nebo ke starším lidem. Je to hodný pejsek, ale má rád už i svůj klid. Nevyžaduje žádné dlouhé procházky, spíš jen venčení v parčíku. S fenkami vychází bezproblémově, mezi psy si spíš vybírá. Je to moc milý,  klidný a nekomlikovaný pes, ale vytrpěl si své a potřebuje nějaký čas, aby získal k novým páníčkům důvěru. 

Sideček má nelínající srst.

KONTAKT PRO ZÁJEMCE

Kontakt pro zájemce: orgnizace Psí život, Petra Botková, tel: 608 101 903, teren@psizivot.com