Lexík - našel domov

Pohlaví

Pes

Věk

4 roky

Velikost

Malý (do 30 cm)
Icon: Pes 4 Icon: Malý (do 30 cm)
Německý pinč
Kříženec
Říhův atlas plemen

Vhodný pro

  • Hodí se k dětem
  • Kočičí kamarád
  • K jiným psům
  • Pro začátečníky
  • Na zahradu
  • Do bytu
  • Pro aktivní majitele

Doplňkové údaje

Barva: Žlutá
Tetování: Ne
Kastrovaný: Ne
Handicapovaný: Ne

Kde se nachází

Akt. umístění: Psí útulek Chomutov a Jirkov

Podrobný popis

Aktualizace září: Včera se nám bohužel po 9 měsících vrátl Lexík. Je to již jeho druhá nevydařená adopce. Poprvé se do útulku dostal jako roční přesně před rokem. Poté ihned po karanténě byl adoptován, ale bohužel po 2 měsících vrácen. Znova adoptován byl za pár dní od vrácení, ale bohužel zase bez úspěchu. Byl vrácen z rodinných důvodů. Je to stále dokola, všem lidem, kteří mají zájem o adopci několikrát zdůrazňujeme, ať si to promyslí, že mít psa je závazek na spoustu let. Někteří lidé si bohužel ale nedají říct a pejska si vezmou a je jim jedno co se jim snažíme vysvětlit.  Už nepřemýšlí, co bude za rok. Nejde jen o to psovi poskytnout momentálně domov, předeším jde o to zvážit, zda budu schopný poskytnout vhodný domov konkrétnímu psovi po celý jeho život. Doufáme, že Lexík najde do třetice vhodný a trvalý domov, kde ho budou milovat a nikdy ho neopustí.

Lexík se nám po necelých 3 měsících vrátil z adopce z důvodu nezvládnutí. Je velmi temperamentní a potřebuje mít možnost vybít přebytečnou energii. Při dostatčném pohybu a pevné ruce z něj jistě bude skvělý pes. Vhodný k aktivním lidem.
Lexík je přes rok starý kříženec pinče. Je to aktivní a přátelský pes, který miluje procházky. Bude ideálním společníkem do mladé rodiny, která mu zajistí dostatek pohybu a bude se mu věnovat. Lexa se s odtatními psy snese, ale má sklony být žárlivý a chce mít člověka jen pro sebe, proto ho doporučujeme jako psího jedináčka a nebo k fence, k dalšímu psovi raději ne. Jelikož je Lexík celkem uštěkaný a každou návštěvu v útulku hlásí jako první, tak ho raději nedoporučujeme do bytu, jeho časté štěkání by mohlo vadit sousedům.
   Pes bude vydán pouze do dobrých rukou, očkovaný, čipovaný a odčervený. K adopci je nutný platný OP a vlastní obojek a vodítko. Psí útulek Chomutov, Beethovenova 5407 (za hřbitovem), email: psiutulek-chomutov@seznam.cz, tel. 732248960